Haber Detayı
20 Şubat 2020 - Perşembe 17:41 Bu haber 978 kez okundu
 
Erhan Usta'dan Üreticilere Şeker Pancarı Ekme Çağrısı
Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan USTA, tekrar faaliyete geçen Çarşamba Şeker Fabrikasını ziyaret etti, üreticilere pancar ekme çağrısında bulundu.
SİYASET Haberi
Erhan Usta'dan Üreticilere Şeker Pancarı Ekme Çağrısı


Hükümet Sonunda Doğruyu Gördü

 

Fabrika yönetimi ve işçileriyle birlikte fabrikayı gezen USTA, “Şeker fabrikalarının tam kapasiteyle tekrar faaliyete geçmesi gerektiğini savunduk. Özelleştirmenin iyi düşünülmesi konusunda hükumeti uyardık. Bir adım atıldıktan sonra geri dönüşünün zor olacağını vurguladık. Özellikle Çarşamba Şeker Fabrikasının akıbetini, önergeyle sorduk. Hükumet sonunda doğruyu gördü“ dedi.

 

Çiftçiyi Şeker Pancarı Üretimine Davet 

 

“Çarşamba Şeker Fabrikasının tekrar faaliyete geçmesinden memnuniyet duyuyoruz.” diyen USTA, “Bu sene rekolte düşüklüğüyle ilgili sıkıntılar olsa da önümüzdeki yıllardan, çiftçilerimizin de desteğiyle umutluyuz. Çarşamba Şeker Fabrikasının sürdürülebilir bir şekilde üretime devamı için çiftçilerimizin desteği şart. Başta Ladik ve Kavak olmak üzere bölgede pancar üretiminin teşvik edilmesi gerekir. Gerek bakanlık, gerek fabrika, çiftçilerimizle el ele, pancarı üretimini arttırmalıyız.” değerlendirmelerinde bulundu. USTA, fabrika yönetimine ve işçilere başarılar diledi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Erhan, Usta'dan, Üreticilere, Şeker, Pancarı, Ekme, Çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı