Haber Detayı
24 Mart 2019 - Pazar 15:35 Bu haber 1917 kez okundu
 
Erhan Usta'dan yağmur altında miting
Samsun Milletvekili ve Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta, Cumhuriyet Meydanı'nda miting yaptı.
SİYASET Haberi
Erhan Usta'dan yağmur altında miting


 
Bağımsız Samsun Milletvekili ve Bağımsız Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta, Cumhuriyet Meydanı’nda yaptığı mitingde  vatandaşlara seslendi. 

 

Eşi ve 3 kızıyla  birlikte platforma çıkan Usta, 31 Mart seçimleri için destek istedi, projelerini anlattı.

 

HER İLÇENİN POTANSİYELİ HAREKETE GEÇİRİLECEK

 

 Usta, "Samsun’un elindeki imkanlarla Türkiye’nin lider illerinden biri olması gerekir. Günümüzde kalkınma sadece merkezi yönetimin yatırımları ile savunulmaz. Her bölgenin kendi yerel kaynaklarını en iyi şekilde kullanması gerekir. Bunun için de işi ehline, ustasına bırakmak gerekir. Samsun elinde bulundurduğu imkanları değerlendirememiştir. Her ilçemizin potansiyelini harekete geçireceğiz.

Her ilçemiz cazibe merkezi olacak. Köy yolları hızlı bir şekilde ele alınacak. Samsun-Asarcık Yolu, Doğu Çevre Yolu ve ilçelerimizin ulaşımını sağlayan yollar bir planlama ile ele alınacak. Kardeşlerim önümüzdeki 5 yılda Samsun’da kişi başı geliri yüzde 32 artıracağız. " dedi.

 

TURİZM PROJELERİ HAYATA GEÇECEK, 140 BİN İSTİHDAM SAĞLANACAK

 

140 bin istihdam sağlayacaklarını ifade eden Usta,  " Projelerimiz hazır. Samsunu medikal sanayide bir dünya merkezi haline getireceğiz. Samsun’da bilim ve teknoloji kampüsü kuracağız. Organik yaşamın destekleneceği sağlık kampı kuracağız. Sinema ve dizi filmlerin çekileceği film platosu kuracağız. Ayvacık’ta kuracağımız futbol kamp alanı ile spor kulüplerin kamp yapmasını sağlayacağız. Turizm potansiyelini harekete geçirecek çalışmalar yapacağız.

Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu, Terme Simenlik Gölü, Ladik Gölü, Alaçam Geyikkoşan gibi projeleri hayata geçireceğiz. Havza’da termal turizm, Yakakent, Alaçam’da deniz turizmini geliştirecek çalışmalarımız var. Tarımsal sanayiyi geliştireceğiz. Samsun’un kenevirinin Samsun’da işlenerek ürüne dönüştürülmesini sağlayacağız. Deniz ürünlerini konserve ve dondurulmuş ürün olarak değerlendirileceği fabrikaların açılmasını sağlayacağız. Tohum bankası kuracağız. Samsun’da manda ürünlerini en iyi şekilde değerlendireceğiz. Soğuk hava depoları yapacağız. Samsun’u süs bitkileri üretiminde önemli bir merkez haline getireceğiz. " diye konuştu.

 

SAMSUN'U KAPSAYAN MASTER PLAN YAPACAĞIZ

 

Şehircilikle ilgili önemli adımlar atacaklarını belirten Erhan Usta, "  Şehrimizi kapsayan bir master planı hazırlayacağız. Daha bir çok şeyi birlikte başaracağız. Zorlukların farkındayız. Çözüm yollarını biliyoruz. Bu yıl 100. yıl ve bir kez daha Samsun tüm ülkeye kılavuz oluyor. . Bugünkü siyaset  anlayışı insanlarımızın çoğunu seçeneksiz bırakmış, seçmen iradesine ipotek koymuştur. Ben kimi atadıysam git ona oy ver. Senin aday belirleme hakkın yok denilmiştir ama  Samsun bu anlayışa dur diyor. 

Samsun bugün demokrasi mücadelesinde bir destan yazıyor. . Sözünü tutmayanların sözüne itibar edilmez. Bu zihniyet Samsun’un ayaklarına prangalar vurdu. Yıkım değil yapım vakti olacak. Samsun boş laf değil icraat istiyor. Önümüzdeki 5 yılda Samsun’daki kişi başı milli geliri yüzde 32 artıracağız. " şeklinde konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Erhan, Usta'dan, yağmur, altında, miting,
Yorumlar
ş -->
Haber Yazılımı