Haber Detayı
03 Şubat 2019 - Pazar 19:07 Bu haber 1043 kez okundu
 
Erhan Usta ilk ziyareti memleketi Havza'ya yaptı
Samsun Milletvekili ve Bağımsız Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta Ankara dönüşü Havza’da seçmenleri tarafından karşılandı.
SİYASET Haberi
 Erhan Usta ilk ziyareti  memleketi Havza'ya yaptı

Memduhiye Mahallesi Samsun Anakara Karayolu Havza Bağlantısında karışlanan Samsun Milletvekili ve Bağımsız Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta seçmenleri ile tek tek kucaklaştıktan sonra uzun bir araç konvoyu ile ilçe merkezine geçti.


Samsun Milletvekili ve Bağımsız Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta Kevser Cami önünde seçmenlere seslendi.

 

Usta konuşmasında 100 yıl önce Havza’da Milli Mücadelenin ilk kıvılcımın çakıldığını hatırlatarak; “İnşallah 100 yıl sonra bizde Havza’dan bir mücadele başlatıyoruz. Samsun’da 1973 yılında bir kez daha bağımsız belediye başkan adayı olarak Kemal Vehbi Gül seçilmiş. Samsun bunu yapabiliyor. O günden bu yana hiç kimse bağımsız olarak aday çıkma cüretini gösterememiş. Biz inşallah o cesareti bir kez daha gösterdik ve bağımsız olarak Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday oldu. Biz bu gücü ve cesareti sizlerin bu desteğinizden aldık. Ben bu toprakları aile olarak görüyorum. Ailesi insanın yanındaysa o insan için zafer kaçınılmazdır." dedi.


Karşımaya Usta’nın seçmenleri yanı sıra Havza Saadet Partisi İlçe Başkanı Saffet Ergin, Belediye Başkan Adayı Emekli Albay Şenol Tunçay ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , Erhan, Usta, ilk, ziyareti, , memleketi, Havza'ya, yaptı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı