Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 13:14 Bu haber 2272 kez okundu
 
Erhan Usta Projelerini anlattı
Samsun Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta, Serra Otel'de düzenlediği basın toplantısı ile projelerini anlattı.
SİYASET Haberi
Erhan Usta Projelerini anlattı

Usta seçim yarışının kendisi ile  AK Parti adayının arasında geçeceğini ileri sürdü ve; " AK Parti'den bu seçimlerde 50 oy bekliyorum. Bunu da alacağımıza inancım tam. CHP'li ve İYİ Partili seçmenlerimizden en az 25 oy alacağımız gözüküyor. MHP'liler ise 99 oranında bana oy verip vefalarını gösterecekler" dedi.
Usta oy pusulasında kendisine ayrılan yerin diğer adaylarla eşit olmadığını, bunun da haksız bir rekabet yarattığını belirtti. 

Erhan Usta, proje tanıtım toplantısında, Samsun'dan bağımsız bir adayın başkan seçilmesi, Türkiye'deki oligarşik yapıya tepki olacak.Bu, Türkiye'deki siyasi anlayışı değiştirecek. Tepemizde bize talimat veren siyasi parti olmayacak.Kimseden talimat almadan adaletle yöneteceğiz. Seçildikten sonra hiçbir siyasi partiye geçmeyeceğim!" dedi.

Samsun'un İl Çevre Planı olmadığını, bunu kendisinin yapacağını belirten Usta, "Samsun'da betonlaşmaya izin vermeyeceğiz. Her ilçeye yönelik dengeli hazırlanmış projelerimiz var! Belediye işletmeciliği taraftarı değiliz. Samsun zincire vurulmuş bir dev.Zincirleri kırmak gerekiyor." diye konuştu.

Samsun'un nüfusunun ve milli gelirden payının sürekli düşüş gösterdiğini ifade eden Erhan Usta, "Projelerini şöyle sıraladı:
1.Tematik İleri Teknoloji Medikal ve Biyo Medikal Endüstri Bölgesi,
2.Bilim ve Teknoloji Kampüsü
3.Sağlık Kampı: Fizik Tedavi, Rehabilitasyon ve Alternatif Tıp, Alkol ve Uyuşturucu Bağımlılığı Rehabilitasyonu
4.Film Platosu
5.Futbol Kamp Alanı
6.Tarımsal Sanayi
7.Kenevirin Endüstriyel Olarak İşlenmesi
8.Konserve ve Dondurulmuş Deniz Ürünleri
9.Organik Tohum Bankası
10.Manda ve Ürünlerinin Desteklenmesi
11.Soğuk Hava Depoları
12.Süs Bitkisi Üretimi
13.Festivaller Kenti Samsun
14.Şehircilik Atölyesi
15.Akıllı Şehir Uygulamaları
16.Samsun Belediyesi İletişim Merkezi (SAMBİM)
17.GÜLSAN’a Yeni Model
18.İstiklal Caddesi Bölgesinde Katlı Otopark
19.Geri Dönüşüm Merkezi
20.Samsunspor’a Destek
21.Belediye Gençlik Meclisi
22.Belediye E-Spor Takımı
23.Ev Kadınlarına Evden Gelir
24.Engelsiz Kent Samsun
25.Meslek Edindirme Kursları
26.Proje Yarışması
27.Belediye TV
28.Esnaf Destek Merkezi
29.Hayvanlarımıza Sahip Çıkacağız
30.Mahalle Kreşleri
31.Bölgesel Modern Pazarlar
32.Otizmli Çocuklar İçin Kreş ve Sosyal Faaliyet Alanları
33.Köylerdeki Boş Okulların Fındık İşçileri Tarafından Kullanılması
34.Bafra'ya Modern Entegre Hal
35.Turizm Potansiyelinin Harekete Geçirilmesi

En büyük projeinin 1 Nisan’dan itibaren rantı önlemek ve milletin kaynaklarını birilerine peşkeş çektirmemek olduğunu belirten Usta, Milletin olanı tekrar millete geri vereceklerini söyledi.

AK PARTİ OYLARININ 50'SİNİ, CHP VE İYİ PARTİNİN OYLARININ 25'İNİ, MHP OYLARININ 99'UNU ALACAĞIM

Basın mensuplarının sorularını da cevaplandıran Erhan Usta, "Samsun halkı şunu çok iyi bilsin ki seçim yarışı benimle AK Parti adayının arasında geçecek.  AK Parti'den bu seçimlerde 50 oy bekliyorum. Bunu da alacağımıza inancım tam. CHP'li ve İYİ Partili seçmenlerimizden en az 25 oy alacağımız gözüküyor. MHP'liler ise 99 oranında bana oy verip vefalarını göstereceklerine inanıyorum. Biz bu şehrin ve her kesimin ortak adayı durumundayız. Samsun halkı bunun bilincinde ve gereğini yapacağına ve şahsıma teveccüh göstereceklerine bütün kalbimle inanıyorum.' dedi.

OY PUSULASI İSYANI

Erhan Usta Birleşik oy pusulasında kendisine ayrılan yerin diğer adaylardan farklı olduğunu, diğer adaylara tam alan ayrıldığını ve tercih mührünün basılacağı yerin aşağıya kadar uzandığını, kendisiiçin oy pusulasında ayrılan yerde tercih mührü yuvarlağının en sütte olduğu ve yarım alan ayrıldığını belirterek; " Bu haksız rekabettir.seçim kurullarına müracaat ett,k ancak henüz sonuç alamadık. Buna rağmen halkımız kime oy vereceğini ve mührü nereye basacağını biliyor ."diye konuştu.

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Erhan, Usta, Projelerini, anlattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı