Haber Detayı
09 Mart 2019 - Cumartesi 07:14 Bu haber 1894 kez okundu
 
Erhan Usta: "Samsun Teşvikten yararlanamıyor!"
Samsun Milletvekili ve Bağımsız Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Erhan USTA, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, Samsun’a yapılan yatırım ve teşvik haksızlığını dile getirdi.
SİYASET Haberi
Erhan Usta:


Usta, “Samsun’un yıllardan beri nasıl sahipsiz kaldığının herkes farkında! Milletvekili olarak TBMM’ye ayak bastığımdan andan itibaren, Samsun’un her türlü problemlerini gündeme getirdim. Ne yazık ki, o günlerde buna karşı çıkanlar, yüz çevirenler bugün samimiyetsiz bir şekilde Samsun’a şöyle yapacağız, böyle yapacağız diyorlar!  Samsun, teşvik sisteminden gerektiği ölçüde yararlanamıyor! Gelmesi gereken rutin yatırımları bile Samsun hakketiği ölçüde alamıyor!”dedi.

 
Samsun’un teşviklerden daha az yararlanan 3. Bölgede yer aldığını dile getiren USTA, durumu gösteren tabloyu paylaştı. Bu durumun yıllardan beri düzeltilmediğine dikkat çeken USTA, “Bunu yıllardan beri düzelttiler mi? Hayır! Çünkü, Erhan Usta, mecliste tek başınaydı, sesi ancak bu kadar çıkıyordu. Peki, düzeltecekler mi? Düzelttireceğiz! Allah’ın izniyle arkamda sizler olduğunuz sürece, sizlerin desteğiyle sesimiz daha güçlü çıkacak, Samsun’a yapılan haksızlıklara dur demek için birlik olacağız! ” dedi.

Cumhurbaşkanı’nın Samsun’daki miting konuşmasında değindiği hususları eleştiren USTA, “Yeri geldiğinde paradan 6 sıfır atmakla övünenler, ne yazık ki Samsun’a yapılan yatırımları telafuz ederken, 6 sıfırı geri koyarak katrilyonlu söylüyorlar! Yahu bu millet beton mu yiyecek? “Bay bilmem kim 30 yıl önce şurayı batırdı burayı batırdı” diyorlar. Yahu bize ne “Bay bilmem kim”den… Görülüyor ki, Samsun’un işsizlik sorununu, Samsun’un gelir ve refah sorununu halen daha görmezden geliyorlar! Size söz veriyorum, 1 Nisan’dan itibaren tek odak noktamız Samsun’u zincirlerinden kurtarmak olacak! Yeni, Güçlü ve Mutlu Samsun için hep birlikte, gece gündüz demeden, yılmadan ve yorulmadan çalışacağız! Birlikte başaracağız!” diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Erhan, Usta:, , "Samsun, Teşvikten, yararlanamıyor!",
Yorumlar
Haber Yazılımı