Haber Detayı
09 Şubat 2019 - Cumartesi 12:15 Bu haber 615 kez okundu
 
Erhan Usta seçim çalışmalarına Havza'da devam etti
Samsun Milletvekili ve Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta Havza’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.
SİYASET Haberi
Erhan Usta seçim çalışmalarına Havza'da devam etti

Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Erhan Usta Havza’da ilk olarak Havza Ziraat Odasını ziyaret ederek burada oda başkanı Coşkun Genç ve yönetim kurulu ile bir araya geldi.


Usta burada yapmış olduğu konuşmada her geçen gün kan kaybettiğine değinerek; “ Samsun’da bundan 100 sene önce 17 tane başkonsolosluk varmış. Başkentlerde büyükelçilik olur, gelişmiş kentler İstanbul’da var şuan başkonsolosluk olan yani zamanında bu kadar çok başkonsolosluk olan Türkiye’de gelişmişlik sıralamasında 4. Sırada olan Samsun, şuanda 33. Sırada. Kavşak üzerinde bir şehir Karadeniz’in ister doğusu ister batısına gidebiliyorsunuz. Verimli ovaları var Bafra, Çarşamba Terme ovası, cenabı Allah her ilçeye ayrı bir güzellik vermiş Turizm açısından veya tarımsal açıdan, burada kaplıca var diğer tarafta kanyon var, göl var kayağı ve her mevsim yapılabilecek bir aktivite var turizm açısından. Kara, deniz ve hava ulaşımı var. Karadeniz’e Samsun üzerinden yayılabilirsiniz, hatta Karadeniz’in kıyı ülkelerine.” Dedi.

 

3 BİN YILLIK SAATHANE MEYDANI GİTTİ

Usta Samsun’un iş gücü potansiyeline sahip olduğunu belirterek; “Güçlü bir insan sermayesi var değerlendirilemiyor. Gençleri sürekli göç veriyor. Biz kendi memleketimizde bu çocukları değerlendirebiliriz. Samsun'a  yatırımcı çekeceğiz.  Samsun’da mevcut yatırımcılar  büyümek istiyoruz diyor. Ancak sanayi ve ticaretin hiç önü açılmadı. Dolmuşlar giremedi, sanayi siteleri yıkılmaya çalışıldı. Saathane meydanı kazıldı,
3000 yıllık Saathane meydanı gitti. O yüzden ticaretin önünü açmamız lazım.  Medikal alet ve edevat alanında İleri teknoloji için kanun teklifimiz oldu.  Samsun Milletvekilleri sahip çıkmadığı için kanun teklifi ret edildi." diye konuştu.

SAMSUN'UN SİYASETÇİLERİ SAMSUN'A SAHİP ÇIKMIYOR

 

Samsun’un sahipsiz kaldığını belirten Erhan Usta: “Biz vekilliğimizde Samsun’un sahipsizliğini gördük. Samsun’un siyasetçileri Samsun’a sahip çıkmıyor. Samsun’da Samsun’a sahip çıkacak bir yönetimle yola çıkılmalıdır.Sahip çıkılmadığı için sürekli geriye gidiyor. 2014 seçimlerinden 2017 yılına kadar geçen süreçte kişi başına gelir Samsun’da 38. Sıradaymış, 43. Sıraya geriliyor. 3 senede 5 basamak geriliyor. 

Türkiye’nin tüm şehirleri Samsun’dan çok daha Hızlı gelişiyor. Büyükşehir olarak üretilen ürünlerin pazarının oluşturulması lazım. Kenevir meselesi var bunu bende araştırıyorum, ama kenevirin işlemesi ve kullanılmasını sağlayacak fabrikalarımız yok. Kenevirin de böyle kalmaması lazım biz bu işi önemsiyoruz. Bölgedeki Fakirliği azaltacak. Göçü durduracak projeleri, hayat geçirmek istiyoruz.”şeklinde konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Erhan, Usta, seçim, çalışmalarına, Havza'da, devam, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı