Haber Detayı
01 Eylül 2020 - Salı 00:53 Bu haber 449 kez okundu
 
Ersan Aksu’dan Kan ve immün plazma bağışı çağrısı
AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, COVID-19 tanısı konulan, tedavi sürecinin ardından iyileşen ve belirlenen şartlara uygun tüm vatandaşlara immün plazma bağışında bulunmaları çağrısı yaptı.
SAĞLIK Haberi
Ersan Aksu’dan Kan ve  immün plazma bağışı çağrısı

Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını sürecinde Türkiye'nin başarılı yönetim gösteren ülkelerin başında geldiğini ifade eden Başkan Aksu, "Devletimiz, COVID-19 tanısı konulan hastalarımızın tedavilerini ilk andan itibaren ücretsiz yapıyor.

 

Mart ayından bu yana ülkemizde yaşanan vakaların ardından son derece başarılı çalışmalar ortaya koyuldu. Bugüne kadar COVID-19 tanısı konan 244 bin 926 vatandaşımız iyileşti. Üzülerek ifade etmek istiyorum ki, 6 bin civarında vatandaşımız hayatını kaybetti. Kontrollü sosyal hayata geçişin ardından ise özellikle son dönemde vaka sayılarında artış var. Vatandaşlarımızdan maske-mesafe ve temizlik kurallarına uymalarını istirham ediyorum. Her birimiz, karşımızdakinin sağlığını düşünerek hareket etmek durumundayız. Bu konuda lütfen her zamankinden daha duyarlı olalım" dedi. 

 

COVID-19 tanısı konulan ve şu anda tedavisi devam eden hastaların bir an önce sağlığına kavuşmasını arzuladıklarını  dile getiren Başkan Ersan Aksu, COVID-19 tanısı konulan, tedavi sürecinin ardından iyileşen ve belirlenen şartlara uygun tüm vatandaşlara immün plazma bağışında bulunmaları yönünde çağrı yaptı. 

 

Her bir canın çok kıymetli olduğunu vurgulayan Başkan Aksu, "Millet olarak kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularımızı her zaman çok yoğun yaşıyoruz. Bu süreçte de bu duygularımız her zamankinden fazla yaşayarak hastalarımızın tedavisinde kullanılmak üzere  Türk Kızılayı'na immün plazma bağışında bulunabiliriz. Hastanede tedavi gören ve umutla bekleyen vatandaşlarımızın canına can katabiliriz. Bağışlanacak her kan plazması bir can için umut olacak. Şartlara uygun her vatandaşımız için şimdi sıra başka hastaları iyileştirmek için duyarlı bir davranış ortaya koymakta" diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Ersan, Aksu’dan, Kan, ve, , immün, plazma, bağışı, çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı