Haber Detayı
27 Haziran 2016 - Pazartesi 13:36 Bu haber 3308 kez okundu
 
Ersin Yılmaz : Ortak Akılla Yol Alın, Sürekli Yenilenin
Dr. Ersin YILMAZ OMÜ Girişimci Eğitim Merkezi'nin Ziraat Fakültesi'nde düzenlediği Girişimcilik Eğitimi Sertifika Projesi'nde girişimcilere tavsiyelerde bulundu.
EKONOMİ Haberi
Ersin Yılmaz : Ortak Akılla Yol Alın, Sürekli Yenilenin


OMÜ  Ziraat Fakültesi Mavi Salon'da düzenlenen "Tübitak 1601 yenilik ve girişimcilik programı bütüncül bir yaklaşım ile girişimcilik eğitimi sertifika projesi'nde" Sağlık ve Eğitim Alanında Büyüyen bir girişimci konusunda konuşmacı olarak katılan Dr. Ersin YILMAZ girişimcilere altın öğütler verdi.


Yöneticilik Doğuştan Gelir,
Samsun'da eğitim-sağlık ve yaşlı bakım alanlarında yaptığı yatırım ve hizmetler ile sektörün öncülerinden olan Dr. Ersin YILMAZ yöneticiliğin doğuştan geldiğini ve kazanılmış karakter olduğunu, Bu sayede cesaret ve dengeli özgüvenin de oluştuğu bireyde kararlılık mekanizması harekete geçerek işinde başarılı yöneticiler meydana geldiğini belirtti. Başarıya giden yolda çevresel faktörler sizi etkileyebilir, yapacağınız iş ile ilgili çevrenizden fikir ayrılıkları yaşayabilirsiniz; ama eğerki işinize aşıksanız ve güçlü bir ekibiniz varsa başarı sizin için kaçınılmazdır. dedi. 

Ortak Akılla Yol Alın,
Şirket işletmelerinde ortak akılla yol almanın çok önemli olduğunu vurgulayan Dr. Ersin Yılmaz, Yatırım yapan girişimcilerin şirketteki yöneticilerle, hukuk danışmanları ve muhasebe danışmanları vb kritik noktalardaki kişilerle sürekli toplantı ve istişare yapmanın şirketlerin uzun ve sorunsuz bir yol amlasındaki en büyük etkenlerden biri olduğunu belirtti. 

Sürekli Yenilenin,
Dr. Ersin YILMAZ İş hayatında başarıya ulaşmak için okumak-gezmek, azim ve esneklik gibi kavramların önemide dikkat çeken konuşmasında, girişimcilerin sürekli hayal kurmaları ve moral değerlerini yüksek tutmaları gerektiğini söyledi. Özellikle Girilen iş kolunun piyasa boş olan sektörler olması gerektiğini belirten YILMAZ, iş ile ilgili yeterli bilgiye sahip olunmalı ve başlangıç ekibinin en iyisini oluşturmalı, yeni kurulan işletmelerin %90'nın ömrü 1 yıl bile değil bu yüzden muhabese gibi en önemli birimlerin kontrolü sizde olmalı.dedi.

Konuşmasının sonunda  teşekkür plaketi alan Dr. Ersin YILMAZ, dinleyicilere ve etkinliği düzenleyen OMU Girişimci Eğitim Merkezi'ne kendisini genç girişimcilerle bir araya getirdiği için teşekkür etti. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ersin, Yılmaz, :, Ortak, Akılla, Yol, Alın,, Sürekli, Yenilenin,
Yorumlar
Haber Yazılımı