Haber Detayı
07 Ağustos 2020 - Cuma 10:17 Bu haber 392 kez okundu
 
Ertuğrul Sağlam'dan Transfer Açıklaması
Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, takımın Bolu’da gerçekleştirdiği ikinci etap kampını ve transfer çalışmalarını değerlendirdi.
SPOR Haberi
Ertuğrul Sağlam'dan Transfer Açıklaması


 Samsunspor'un 20 Temmuz’da başlayan ve  30 Temmuz’da tamamlan ikinci  etap kampının ardından  4 Ağustos'ta start alan ikinci etap kampı tüm hızıyla sürüyor.

 

Kampı ve çalışmaları değerlendiren  Ertuğrul Sağlam, “Kampa erken başlamamızın sıkıntısı hazırlık maçlarıyla kendini gösteriyor. Çünkü hazırlık maçı yapacak rakip bulamıyoruz. Bizim kategorilerimizdeki birçok takım daha antrenmanlara başlamadı. O yüzden kampın son günlerine doğru kampa başlayan takımlarla da hazırlık maçları organize ederek bu çalışmalarımızın sonucunda 15 Ağustos’da kampı bitirmeyi düşünüyoruz.

 

Ondan sonra da 17 veya 18 Ağustos gibi bir hazırlık maçı da ayarlayabilirsek bu kamp dönemini de önceden planladığımız gibi 04-18 Ağustos tarihleri arasında tamamlayıp daha sonrasında takıma tekrar 3 gün izin vereceğiz. 22 Ağustos tarihinde de kendi tesislerimizde çalışmalara başlayacağız. Tesislerimizdeki tadilat çalışmaları da o tarihe kadar biter diye düşünüyoruz. Bittiği taktirde de çok modern bir tesis de çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

 

HEP BİRLİKTE TRANSFERE YOĞUNLAŞTIK

 

Transfer çalışmaları hakkında da bilgi veren Ertuğrul Sağlam, “İkinci kamp çalışmalarımıza Erhan Kartal, Onur Eriş, Vukan Savicevic ve altyapıdan da kaleci Altay Cephe kardeşimizi buraya çağırdık. Onlar da ikinci bölümde takımla beraber çalışmalara devam edecek. Biraz daha tempoyu arttıracağız ve fiziksel anlamda daha üst seviyeye çıkmayı planlıyoruz. Bu süre içerisinde transfer çalışmalarımız devam ediyor. Başkanımız Yüksel Yıldırım, Başkan Yardımcımız Mustafa Kemal Erkanat, Genel Menajerimiz Mustafa Aztopal ile birlikte hep beraber transfere yoğunlaşmış durumdayız.

 

Her an taraftarlarımıza güzel haberler vermek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Transferde amacımız,  takımımızı Süper Lige taşıyacak kaliteli oyuncuları kadroya katmak. Bu transfer döneminde ince eleyip sık dokumamızın esas amacı, hem ekonomik olarak kulübümüzü fazla sıkıntıya sokmayacak oyuncuları kadromuza katmak hem de bizi önümüzdeki sezon Süper Lige taşıyacak kalitede oyuncuları kadromuza almaktır. Taraftarımızda da transferde ‘niye geç kalındı’ diye bir algı olabilir. "

 

ASTRONOMİK BEKLENTİLERLE KARŞILAŞIYORUZ


Transferde geç kalınmadığını ifade eden Sağlam,  "40 günlük bir zamanımız var. Dolayısıyla kimsenin endişeye kapılmasına, panik içerisine girmesine gerek yok. Biz ne yaptığımızı biliyoruz ve bu konuda da çok kararlı bir şekilde devam ediyoruz. Talip olduğumuz oyuncuların birçoğu üst liglerde oynayan oyuncular. Dolayısıyla bir alt ligde olmamız zaman zaman bize sıkıntı çıkartabiliyor. Bir başka söz konusu durum ki bunu da ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. ‘Samsunspor çok güçlü bir takım, ekonomik anlamda çok güçlüler. Dolayısıyla bunlar her transfer görüşmesinde istediğimiz parayı buradan çok rahatlıkla alırız’ diye astronomik beklentilerle karşılaşıyoruz. Bunu da ortadan kaldırmamız gerekir.

 

BİZİM SOKAĞA ATILACAK BİR LİRAMIZ YOK!

 

 Bizim sokağa atılacak veya herhangi bir futbolcuya boş yere verilecek bir liramız yok. Onun için hak eden futbolcuya hak ettiğini vereceğiz. Doğru futbolcuyu, bizi Süper Lige çıkaracak futbolcuyu hatta Süper Ligde de devam edebileceğimiz futbolcuları inşallah kadromuza katacağız. O yüzden biz bu konudaki çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. İnşallah bize katkı sağlayacak en ekonomik ve en kaliteli oyuncuları kadromuza katacağız. Taraftarımızın bu konuda endişelenmesin” dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Ertuğrul, Sağlam'dan, Transfer, Açıklaması, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı