Haber Detayı
13 Eylül 2019 - Cuma 11:49 Bu haber 1394 kez okundu
 
Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti'den istifa etti
AKP'den kesin ihracı istenen eski başbakan Ahmet Davutoğlu bir basın açıklaması yaparak AK Parti'den İstifa ettiğini açıkladı.
SİYASET Haberi
Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti'den istifa etti

 

AKP'den kesin ihracı istenen eski başbakan Ahmet Davutoğlu, eski AKP Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, eski AKP İstanbul Milletvekili Abdullah Basçı ve eski AKP Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün ile birlikte yaptığı basın açıklamasıyla AKP'den istifa ettiklerini açıkladı.
Yayınlanma tarihi: 13 Eylül 2019 Cuma, 11:30
 
 

AKP’den kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilen eski başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'da basın toplantısı düzenledi. Davutoğlu kendileri için alınan ihraç talebiyle 18 yıl önce kurulan AKP’nin tasfiye edildiğini söyleyerek istifa ettiklerini açıkladı.

"AK Parti'nin tabanını kendi genel başkanını ihraç edildiğini görme üzüntüsünden kurtarmak için yıllarca alın terimizi ve fikir emeğimizi verdiğimiz partimizden istifa ediyoruz." diyen Davutoğlu yeni bir siyasi yola çıkmanın tarihi bir sorumluluk olduğunu söyledi.

Davutoğlu'nun açıklamalarından öne çıkan kısımlar şu şekilde:

"Hayatımıza anlam katan değerlerin bir siyasi yapış şeklinde tarihe yansıması olarak gördüğümüz ve başarısı için bütün varlığımızı koyduğumuz partimizden ihraç talebiyle karşısına geleceğimizi tahayyül bile edemezdik."

"Bizim için ihraç teklifinin yapıldığı 2 Eylül 2019, AK Parti'nin kuruluş ilkelerinden vazgeçtiğini ilan ettiği tarihtir."

"Dar bir kadronun kontrolüne girmiş AK Parti'nin ülkemizin sorunlarına çare olma imkanı kalmamıştır. İç muhasebe, ortak akıl ve istişare kanallarının kapalı olduğu, içeride bir dönüşümün imkanının kalmadığı da aşikardır."

Öte yandan Ankara kulislerinde bugün AKP'den 400 kişinin istifa edeceği iddia ediliyor

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Eski, Başbakan, Ahmet, Davutoğlu, AK, Parti'den, istifa, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı