Haber Detayı
19 Haziran 2019 - Çarşamba 19:58 Bu haber 1424 kez okundu
 
Eski Başkan Avukatlık Bürosu Açtı
3 dönem üst üste Belediye Başkanlığı görevini yürüten Avukat Murat İkiz, avukatlık bürosu açtı.
SİYASET Haberi
Eski Başkan  Avukatlık Bürosu Açtı

15 yıl yürüttüğü belediye başkanlığı görevini 31 Mart yerel seçimlerinde devreden Eski Belediye Başkanı Murat İkiz yeniden avukatlık mesleğine döndü.  Kevser Parkı karşısında açılışını gerçekleştirilen avukatlık bürosunun açılışına Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz, Belediye Meclis üyeleri, Havza Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan, CHP İlçe Başkanı Ertaş Çoban, Madeni İşler Esnaf Odası Başkanı Cesur Şahin, Havza Muhtarları Derneği Başkanı Ahmet Çavdar, Avukatlar, Siyasi ilçe başkanları, Havza esnafı ve davetliler katıldılar.

Açılış konuşmasını yapan Avukat Murat İkiz; “15 yıl sonunda mesleğimizi icra etmek amacıyla, büromuzun açılışını yapmaktayız. 15 Yıl belediye başkanı olarak hizmet ettiğim Havza’ya inşallah bundan sonra avukat olarak hizmete devam edeceğim. Havza’ya ve Havzalılara hizmet bir onurdur. Davetimize icabet eden herkese teşekkür ederim.” Dedi.

Samsun Baro Başkanı Kerami Gürbüz, “Bir iş, bir meslek ifa edilirken en önemli amaç, akşamları evimize helal rızık götürmektir. Avukatlık, hakimlik veya savcılık gibi meslekleri ifa ederken o helal rızkın yanında bir de adaletin tesisine katkı sağlamak gerekmektedir. Hak değişmez, hakikat değişmez, hakkaniyet değişmez. Avukatlık bürosunun hayırlı ve uğurlu olmasını, kardeşimize bol bereketli kazanç getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.


Havza Kaymakamı Metin Yılmaz’da da Murat İkiz'e başarı diledi.

 Avukatlık Bürosu okunan duanın ardından Havza Kaymakamı Metin Yılmaz, Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz ve Murat ikiz tarafından kesilen kurdele ile hizmete açıldı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Eski, Başkan, , Avukatlık, Bürosu, Açtı,
Yorumlar
Haber Yazılımı