Haber Detayı
30 Haziran 2016 - Perşembe 15:02 Bu haber 1981 kez okundu
 
ESKİ RAMAZANLARI YAŞADILAR
Samsun Canik Kent Konseyi yapmış olduğu etkinlikte eski ramazanları Canik’te yeniden yaşadı.
YAŞAM Haberi
ESKİ RAMAZANLARI YAŞADILAR

Canik Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri, her zaman dilimizde anlattığımız eski ramazanları yeni nesile eskiden böyleydi diyerek değil,  eskiden biz böyle yaşardık şimdi sıra sizde diyebilmek için çocuklar gibi çarpışan arabalara binerek eğlendi.

    Unutulmayan anıları bir kez daha yeniden yaşayan Kadın Meclisi üyeleri, “Çocukluğumuzu yeniden andık unutulmayan anılarla dolu Ramazan Günleri bizim için, Komşuluklarımız, sahurlara kadar süren muhabbetlerimiz, davulcuların manileri, çocukken oynadığımız sokak oyunları ve daha yüzlercesi.. Bunların hepsi bizim için önemli, biz yeniden eski ramazanları yaşatmak için elimizden geleni yapıyoruz ama bunu sözlerle değil gerçekleştirerek yeni nesile aktarmaya çalışıyoruz bu bizim için gelenek örf adetlerimizde var,  geleceğimiz gençlerimiz ve çocuklarımız bunları yaşayarak öğrenmeli” dedi.

     Canik Kent Konseyi Genel Sekreteri Reşat Kılınçaslan ve Kadın Meclisi Başkanı Münevver Uğurlu

“Biz geleceğimize önem veriyoruz, bu zamana kadar yapmış olduğumuz bütün çalışmalar ve etkinlikler hep bu yöndedir, “Çınarların Gölgesinde” Eğitimimizle dede ve ninelerimizin en güzel şekilde torunlarına bakabilmesini bu şekilde üç kuşak nesli  birbirine bağlayarak bir eğitim programı sağlamış olduk, biz geçmiş ile geleceği bütünleştirerek geleceğimize geçmişimizin örf adetleriyle şekillenmesini sağlıyoruz” dedi.

Oldukça başarılı bir çok çalışmaya imza atan Canik Kent Konseyi tüm meclis ve çalışma grupları ile daha bir çok başarılı imzaya adım atacak görünüyor.

 

 

Kaynak: Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: ESKİ, RAMAZANLARI, YAŞADILAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı