Haber Detayı
28 Haziran 2016 - Salı 14:33 Bu haber 2287 kez okundu
 
Fen Edebiyat Fakültesi’nde Mezuniyet Töreni
Fen Edebiyat Fakültesi 2015 – 2016 Eğitim ve Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni yapıldı.
EĞİTİM Haberi
Fen Edebiyat Fakültesi’nde Mezuniyet Töreni

OMÜ Halı Sahada gerçekleşen törene; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevilhan Menan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Gümüş, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Tapramaz, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Arkeoloji, Biyoloji, Coğrafya, Felsefe, Fizik, İstatistik, Kimya, Matematik, Psikoloji, Sanat Tarihi, Sosyoloji, Tarih, Türk Dili Ve Edebiyat olmak üzere toplam 13 bölümden 900 civarında öğrenci mezun oldu.

Törenin açılış konuşmasını yapan Dekan Prof. Dr. Tapramaz, “ Fen Edebiyat Fakültesi Üniversitemizin en köklü fakültelerinden birisidir. 1975 yılında Fen ve Mühendislik Fakültesi adıyla 6 bölümle eğitime başlayan fakültemiz artık 13 bölümle eğitimini sürdürmektedir.

Fakültemize 4500 öğrenci kayıtlıdır ve biz bugün 900 civarında öğrencimizi mezun etmekteyiz. Sevgili öğrencilerimiz eğitiminiz süresince sizleri zorlamış olabiliriz. Bu sizin daha iyi yetişmeniz içindir. Unutmayın gelecek artık sizlerindir.” dedi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mennan ise ailelere ve öğrencilere dönük yaptığı konuşmasında onlara seslenirken, “ Sevgili aileler en kıymetli varlıklarınızı OMÜ’ye güvenerek teslim ettiğiniz ve onların Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden birinden mezun olmasını sağladığınız için sizlere teşekkür ediyoruz. ve siz sevgili öğrencilerimiz asıl hayatınız bundan sonra başlıyor. OMÜ’den mezun olmanın gururunu her zaman hissedin ve çok çalışmaktan hiç bir zaman yılmayın. Hepinizin kaderi ve yolu açık olsun” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Fen Edebiyat Fakültesinin ilk üç derecesini paylaşan öğrenciler başarı belgelerini ve plaketlerini aldılar Fakülte birincisi Tarih Bölümü öğrencisi Yeliz Bayrak plaketini Prof. Dr. Mennan, Fakülte ikincisi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi Medine Sinecek Prof. Dr. Gümüş, Fakülte üçüncüsü Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencisi Mehmet Harşıt ise plaketini Prof. Dr. Tapramaz’ın elinden aldı.

Daha sonra 13 bölümün ilk üç derecesini paylaşan öğrenciler de plaketlerini ve başarı belgelerini aldılar ardından tüm öğrenciler başarı belgelerini öğretim üyelerinin ellerinden almış oldu.

Başarı belgelerini alan tüm öğrenciler keplerini havaya fırlatarak mezuniyet sevinçlerini tamamladılar.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Fen, Edebiyat, Fakültesi’nde, Mezuniyet, Töreni,
Yorumlar
Haber Yazılımı