Haber Detayı
15 Eylül 2016 - Perşembe 21:05 Bu haber 1636 kez okundu
 
FETÖ'YLE MÜCADELEDE 17/25 ARALIK ÖNCESİ DE ÖNEMLİ
CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, CHP Çarşamba, Canik, İlkadım ve Atakum İlçe örgütlerinin bayramlaşma programına katıldı.
- Haberi
 FETÖ'YLE MÜCADELEDE 17/25 ARALIK ÖNCESİ DE ÖNEMLİ

Bayramlaşma töreninde partilerle bir araya gelen Akcagöz, " Fetö denilen örgütü ülkenin her önemli kademesine yerleştiren, Akp'dir. Fetö ile mücadelede 17/25 Aralık sürecini milat olarak kabul etmek doğru değil. Fetö, bu tarihten önce de yok muydu? Amaç belli. Kendilerini bu işten sıyırmak istiyorlar. Ancak buna güçleri yetmeyecek ve bu sorumluluktan kurtulamayacaklar. Fetö ne kadar suçlu ise, bu örgütü devletin kalbine yerleştiren Akp de onun kadar suçludur." dedi. 

Ohal sürecinin derhal sona erdirilmesi gerektiğini ifade eden Tufan Akcagöz,  " Bu süreç, dönemin ruhuna uymayan bir takım gelişmeleri de beraberinde getirdi. Çıkarılan Kanun hükmünde kararnameler, özgürlüklere müdahale eder hale geldi. İnsanların hukuk önünde hak arama hürriyetleri ellerinden alındı. Fetöcü, darbeci, her kimse bul ve kaçtığı yere kadar kovala. Ancak bunu yaparken suçluyu suçsuzdan ayır. Şayet bunu başaramazsan, adalet mekanizması içinde koca bir yara açılmış olacak ki, bunun tedavisi çok zor. Bugün bir çok mağduriyet şikayeti alıyoruz. Atilla Taş bile Fetöcü olduğu gerekçesiyle tutuklu. Şaka gibi. " diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , FETÖ'YLE, MÜCADELEDE, 17/25, ARALIK, ÖNCESİ, DE, ÖNEMLİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı