Haber Detayı
15 Ekim 2021 - Cuma 16:51 Bu haber 729 kez okundu
 
'Geleceğe Kulaç Atıyoruz' ve 'Zirvede Ben de Varım' projeleri Hayata Geçiyor
Samsun Valiliği tarafından başlatılan 'Geleceğe Kulaç Atıyoruz' ve 'Zirvede Ben de Varım' projelerinin 2021-2022 protokol imza töreni ve açılış programı gerçekleştirildi.
SPOR Haberi
 'Geleceğe Kulaç Atıyoruz' ve 'Zirvede Ben de Varım' projeleri Hayata Geçiyor

 Canik 19 Mayıs Yüzme Havuzu'nda düzenlenen törene katılan Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, " Geleceğe Kulaç Atıyoruz projesi kapsamında 2014 yılından bugüne kadar ilimiz genelinde 64 bin öğrencimize yüzme eğitimi verildi. Bu yıl da 13 bin öğrencimize eğitim verilmesini hedefliyoruz. Uzun bir kıyı şeridi bulunan Samsun'da yürütülen bu projeyi çocuklarımızın hayat boyu yapabileceği bir spor öğrenmeleri ve boğulma vakalarını en aza indirmek açısından çok önemsiyoruz. 

Katkı veren kurumlarımıza teşekkür ediyor, velilerimizi de çocuklarını bu projeye yönlendirmeleri çağrısında bulunuyorum.

 

2018 yılında Samsun’da düzenlenen Okul Sporları Spor Tırmanış Türkiye Şampiyonası ile diğer müsabakalarda alınan 36 madalyanın 26’sı,  “Zirvede Ben de Varım Projesi” kapsamında yaklaşık 20.000 öğrenci arasında seçilen ve lisans çıkarılan öğrencilerden oluştu. Bu sonuç; bu projenin önemini bir kez daha ortaya koydu." dedi.

Vali Dağlı  daha sonra, her iki projeye katılım sağlayan öğrencilerin gösterilerini izledi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: , 'Geleceğe, Kulaç, Atıyoruz', ve, 'Zirvede, Ben, de, Varım', projeleri, Hayata, Geçiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');