Haber Detayı
06 Ağustos 2020 - Perşembe 22:17 Bu haber 1337 kez okundu
 
Gelecek Partisi Kurmayları Samsun'da Basın mensupları ve partililerle buluştu
Gelecek Partisi üst düzey yöneticileri, Karadeniz gezileri kapsamında, Trabzon ve Ordu'nun ardından Samsun'a gelerek basın mensupları ve partililerle buluştu.
SİYASET Haberi
Gelecek Partisi Kurmayları Samsun'da Basın mensupları ve partililerle buluştu

Samsun'da Gelecek Partisi İl Yöneticileri ve üyeleri ile basın mensuplarının da katıldığı bir toplantı yapan Gelecek partisi Kurmayları, partilerinin amaçları, uygulayacağı siyaset  ve teşkilatlanma çalışmaları ile ilgili olarak açıklamalarda bulundular, basın mensupları ve katılımcıların sorularını cevaplandırdılar.


Toplantıya, Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Samsun Kurucu İl Başkanı Mustafa Yeşilyurt, Gelecek Partisi Dış Politika Başkanı Kani Torun, Gelecek Partisi Hanize ve Maliye Politikaları Başkanı Serkan Özcan, Başkan Yardımcısı Kerim Rota, Gelecek Partisi Yönetim Kurulu Üyeleri  Nuray Sarıoğlu, Mehmet Kuğu ve partililer katıldı. 


Toplantının açılış konuşmasını yapan Kurucu İl Başkanı Mustafa   Yeşilyurt, kentin sorunlarının çözülemediğini ve Samsun'un hakettiği yerde olmadığını belirterek,  " Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu, ile birlikte, Türkiye'de siyasal ve sosyal iklimin değişmesi ve gelişmesi için çalışacağız.  Samsun hakettiği yerde değil!.  Deniz, hava, kara ve demiryolu ulaşım ağına sahip, iki verimli ovası olan kent sorunlarla boğuşuyor. Samsun'da sorunlara kısa vadeli olarak çözüm için pansumanlar yapılıyor. Bir kent böyle kalkınamaz. 

 

HER TÜRLÜ SORUNA KALICI ÇARE ÜRETECEĞİZ

 

Biz bu gidişatı değiştirmek için yola çıktık. Teşkilatlarımız çok güçlü. Her türlü sorunlara kalıcı çare üreteceğiz. Samsun'u Türkiye'ye katkı veren bir il konumuna ulaştıracağız Samsun'da da kapsayıcı yönetim oluşturmak adına istişarelerde bulunduk ve ilk ilçe başkanı olarak Terme'de Hacı Bilal Aslan'ı atadık. Bundan sonra da  atamalarımız devam edecek." dedi.


GELECEK PARTİSİ UMUT OLDU 

Daha sonra  konuşan Gelecek Partisi Dış Politika Başkanı Kani Torun ise, tüm Türkiye'yi karış karış gezeceklerini anlatarak güçlü bir teşkilat yapısı oluşturduklarını söyledi.   Gelecek Partisi Hazine  ve Maliye Politikaları Başkanı Serkan Özcan ise, milletin kendilerine umut ile baktığını belirtti.  Özcan, " Türkiye'nin sorunlarını ve çözüm önerilerini biliyoruz. 153 kişi bir cesaret örneği göstererek partiyi kurdu. Çözüm önerimiz olmayan hiçbir konuda eleştiride bulunmuyoruz. Gelir adaletsizliğini ve yolsuzluğu ortadan kaldırmayı hedefleyen,  yatırım ortamını tetikleyen bir modeli esas alacağız "diye konuştu.


Konuşmaların ardından konuklar basın mensupları ve katılımcıların sorularını cevaplandırdılar. 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Gelecek, Partisi, Kurmayları, Samsun'da, Basın, mensupları, ve, partililerle, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı