Haber Detayı
29 Kasım 2019 - Cuma 19:08 Bu haber 2647 kez okundu
 
Genç Parti Samsun İl Başkanı Faruk Şen'den Cem Uzan açıklaması
Genç Parti Samsun İl Başkanı Faruk Şen ve Samsun İl teşkilatı, Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan'ın Türkiye'ye dönüşü için hukuki sürecin başlatıldığının açıklandığı İstanbul'daki toplantıya katıldı.
SİYASET Haberi
Genç Parti Samsun İl Başkanı Faruk Şen'den Cem Uzan açıklaması

Genç Parti Sözcüsü Metin Altmışkara, Cem Uzan'ın yeniden yargılanması için başvuru yaptıklarını dile getirdi. Uzan’a açılan dört davadaki 26 hakimin 16’sının ‘FETÖ’den mahkum olduğunu, ihraç edildiğini ya da bağlantıları nedeniyle firarda olduklarını ifade eden Altmışkara, yaptıkları yeniden yargılanma başvurusunun 15-20 gün içerisinde sonuçlanacağını düşünüklerini belirtti.

 

UZAN'DAN PARTİLİLERE TEŞEKKÜR

Genç Parti Genel Merkez Yönetimi ile çeşitli görüşmelerde bulunan Samsun İl Başkanı Faruk Şen, Ordu ve Giresun il teşkilatlarıyla Karadeniz'deki birlik beraberlik duygusuyla Genel Başkan Cem Uzan'ın yeniden yargılanma başvurusuna destek verdi. Türkiye'nin dört bir yanından gelen teşkilatlara telefonla seslenen Cem Uzan, en kısa sürede ülkesine döneceğini belirterek, özverili çalışmalarından dolayı Genç Partililere teşekkür etti.

 

DAHA GÜÇLÜ TEŞKİLATLANMA

Başkan Faruk Şen, Genel Başkan Cem Uzan'ın masumiyetine inandıklarını dile getirerek, "Yakın zamanda genel merkezimizin kongresi var. Samsun'da da teşkilatlanmaya devam ediyoruz. Türkiye'de parti olarak seçime girecek şekilde hazırlanıyoruz. Cem başkanımız yarın ülkemize dönecekmiş gibi çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Onun bize emanet ettiği Genç Parti'yi, bıraktığından daha güçlü bir teşkilat yapısına geçirmek için mücadele ediyoruz." dedi. Şen, 1-2 ay içerisinde Türk siyasetinde önemli gelişmeler olacağını sözlerine ekledi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Genç, Parti, Samsun, İl, Başkanı, Faruk, Şen'den, Cem, Uzan, açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı