Haber Detayı
29 Haziran 2016 - Çarşamba 16:16 Bu haber 2250 kez okundu
 
Genç'ten terör saldırısına kınama
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, yayımladığı mesajla İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilen terör saldırısını lanetlerken, belediye tarafından Ramazan Günleri Etkinlikleri kapsamında Perşembe akşamı düzenlenecek Uğur Işılak konseri iptal edildi.
- Haberi
Genç'ten terör saldırısına kınama

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilen terör saldırısı nedeniyle kınama mesajı yayımladı. Mesajında terör saldırısının Türkiye'nin kalbine, birliğine ve bütünlüğüne yapılan bir saldırı olduğuna işaret eden Genç, "Saldırı Türkiye'nin istikrarını hedef alan bir saldırı. Türkiye'yi zayıf düşürmeye çalışan bir terör saldırısı. Türkiye güçlü bir devlettir. Milletimizin sağduyuyla ve her zamankinden daha güçlü şekilde dayanışma içinde olacağına inanıyoruz" dedi.

 

'MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN'

Fitne sokmak isteyenlere Türk milletinin tarihten bugüne kadar sürdürdüğü birlik, beraberlik ve kardeşliği ile cevap vereceğini ifade eden Genç, "Terörün dili, dini ve ırkı yoktur. Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü, huzur ve istikrarını bozmaya yönelik alçakça ve hunharca gerçekleştirilen menfur terör saldırısını şiddetle lanetliyor, bu saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve Yüce Türk Milletine başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun" ifadelerini kullandı.

 

Öte yandan Canik Belediyesi tarafından Ramazan Günleri Etkinlikleri kapsamında Perşembe akşamı düzenlenecek Uğur Işılak konseri, Atatürk Havalimanında gerçekleştirilen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi.  

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Genç'ten, terör, saldırısına, kınama,
Yorumlar
Haber Yazılımı