Haber Detayı
01 Eylül 2016 - Perşembe 17:02 Bu haber 1850 kez okundu
 
Gözümüz Karadeniz Birlik’in üzerinde
MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, “Karadeniz Birlikte başlayan kongre sürecinin şaibelerle anılması nedeniyle mağduriyet yaşanmaması için gözlerinin Karadeniz Birlik’te olacağını söyledi.
SİYASET Haberi
Gözümüz Karadeniz Birlik’in üzerinde

Son günlerde Karadeniz Birlik kongre süreci ile ilgili ortaya çıkan iddialar üzerine yazılı bir açıklama yapan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanı Taner Tekin; “Havzalı ay çiçeği üreticileri tarafından yargıya intikal ettirilerek ortaya atılan şaibe iddialarını üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz. Kongre seçimlerinde oy kullanacak delegelerin usulsüz olarak seçildiği iddiaları çiftçilerimizin mağduriyetlerinin artmasına neden olacağı endişesi ile konuyu yakından takip edeceğimizi kamuoyunun ve tüm çiftçilerimizin bilmesini istiyoruz.  Samsun’ da birçok tarım ürünü yetiştirilme imkânı olmasına rağmen, son yıllarda yürütülen yanlış tarım politikaları nedeniyle üretim kapasitesinin düştüğü, köylümüzün bu sebeple geçim sıkıntısı yaşadığı, ülke ekonomisine katkısının her geçen gün azaldığı bir ortamda, kendi haklarını savunmakla ve çiftçilere destek olmakla sorumlu olan kooperatiflerin şaibelere karışması son derece üzücü bir durumdur.

  Bizim önceliğimiz çiftçilerimizin iyi niyetinin suiistimal edilmesinin önüne geçmek ve yaşanabilecek mağduriyetleri önlemektir. Amacımız,   üreticinin öneminin herkes tarafından iyi anlaşılmasını sağlamak ve köylüye efendilik etmeye kalkanların niyetlerini boşa çıkarmaktır. Hukuki sürecin de başlatıldığı bu konu hakkında Milliyetçi Hareket Partisi olarak bizlerde gerçeğin ortaya çıkarılması , varsa çiftçilerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi için hukuki ve siyasi anlamda takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz.  Hukukun çiftçinin mağdur edilmesine izin vermeyeceğine olan inancımız tamdır.” diye konuştu.


 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Gözümüz, Karadeniz, Birlik’in, üzerinde,
Yorumlar
Haber Yazılımı