Haber Detayı
16 Temmuz 2016 - Cumartesi 16:28 Bu haber 1722 kez okundu
 
HAİN DARBE GİRİŞİMİNİ LANETLİYORUZ
Türk Ocağı Samsun Şube Başkanı Serkan Şen, " Türk Milletine Karşı Yapılan Hain Darbe Girişimini Lanetliyoruz!" dedi
- Haberi
HAİN DARBE GİRİŞİMİNİ LANETLİYORUZ

Türk Ocağı Samsun Şube Başkanı Serkan Şen de Darbe Girişimi ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Şen açıklamasında şunları söyledi: " 15 Temmuz  2016 gecesi, Türk milletinin keskin iradesi sayesinde bertaraf edilen hain bir darbe girişiminde bulunulmuştur. Türk Ocakları olarak hadisenin başladığı andan itibaren “Her türlü darbeye karşı Türk milletinin ve demokrasinin yanındadır” şeklinde tavrımızı belirledik. Şahsım ve arkadaşlarımla devletimizin yanında yer tuttuğumuzun bilinmesi maksadıyla baştan itibaren meydanlardaydık. Bilinmesini isteriz ki Türk milliyetçileri dün olduğu gibi bugün de milli iradenin yanında saf tutmuştur saf tutmaya devam edecektir.

Büyük Türk milletine karşı yapılan bu alçakça girişim sırasında, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, millî iradenin tecelligâhı Türkiye Büyük Millet Meclisini defalarca bombalamak, halkın üzerine ateş açmak, Türk güvenlik kuvvetlerini karşı karşıya getirmek, devlet adamlarımızı alıkoymak gibi utanç verici eylemlere imza atan hainler en ağır cezaya çarptırılmalıdır.

Bu hain girişim süresince meşruiyeti ve millî iradeyi savunan sivil-asker tüm vatan evlatları şahsiyet sınavını alınlarının akıyla geçmişlerdir. Bu ihanetin başarısızlığa uğraması, bir bütün olarak büyük Türk milletinin kararlılığı mümkün olmuştur.

Bu olay, siyasî partilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve bütün devlet organları tarafından çok iyi ve etraflı bir şekilde masaya yatırılmalı ve bir daha benzer hadiselerin meydana gelmemesi için, millî birliğimiz ve devletimizin bekası açısından gerekli bütün tedbirler alınmalıdır. Milletimizin göz bebeği ordumuzun çapaklarından bu vesile ile kurtulmasını diliyoruz. İhanete çanak tutanların hukuk karşısında hak ettikleri cezayı bulmaları en büyük beklentimizdir.

Yüce Türk milletinin bu türden kahpeliklerle bir daha karşı karşıya gelmemesini umuyoruz. Meydana gelen hadiseler sırasında hayatını kaybeden bütün şehitlerimize Cenab-ı Allah’dan rahmet diliyoruz. Bütün Türk Ocaklılar ve aziz milletimizin bütün fertleri demokrasi ve millî iradenin yanındadır ve yanında olmaya devam edecektir.

Yaşasın Türk Milleti! Yaşasın Türk Devleti!"

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: HAİN, DARBE, GİRİŞİMİNİ, LANETLİYORUZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı