Haber Detayı
20 Kasım 2017 - Pazartesi 10:11 Bu haber 1878 kez okundu
 
Hatipoğlu İlkadım’da
Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu İlkadım Belediyesi tarafından düzenlenen "El Metin" konulu Mevlit Kandili Özel Programında Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunu dolduran Samsunlularla buluştu.
- Haberi
Hatipoğlu İlkadım’da

Mustafa Dağıstanlı Spor Salonunda gerçekleştirilen konferansta selamlama konuşmasını İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok yaptı.  Başkan Tok; “Mevlit Kandili Haftası etkinlikleri Münasebetiyle Peygamber Efendimizin “ El-Metin sıfatının muhterem hocamız Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun kalplerimize güneş gibi ışık saçan üslubuyla anlatılacağı programımızda sizleri aramızda görmekten sonsuz mutluk duyduk. Şimdiden Kandilimizin hayırlara vesile olmasını diler, sizleri sevgi ve saygı ile selamlarım” dedi.

 

Ardından tasavvuf sanatçısı Ahmet Kemal Bacak’ın sunumu ve seslendirdiği 30 Kuş adlı şiir ile devam eden programda salondakiler göz yaşlarına hakim olamadı. 15 Temmuz şehitlerinin anıldığı dakikalar herkesi duygulandırırken seslendirdiği şiir ile Ahmet Kemal Bacak uzun süre alkışlandı.

 

EREN YAVRUMUZU VE ŞEHİTLERİMİZİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu sohbetine geçtiğimiz aylarda Maçka’da şehit olan 15 yaşındaki Eren Bülbül’ün mezarını ziyaret ettiğini anlatan Hatipoğlu “Eren yavrumuzun mezarını ziyaret ederek ağabeyi ile konuşma şansı bulduk ve Eren’in Ramazan ayı boyunca her gece bizim sahur programımızı abdest alarak izlediğini duyunca duyduğumuz gurur ve minnet bir kat daha arttı. Bu vesile ile tüm şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyorum” diye konuştu.

Ünlü ilahiyatçı, yaklaşık 1 buçuk saat süren programın sonunda sevenlerine İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ile karanfil dağıtarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Hatipoğlu, İlkadım’da,
Yorumlar
Haber Yazılımı