Haber Detayı
03 Temmuz 2022 - Pazar 13:31 Bu haber 376 kez okundu
 
Hatıran Yeter’in 2. baskısı okuyucuyla buluştu
Yusuf Demircioğlu tarafından yazılan; yıkılan Eski Samsun 19 Mayıs Stadyumu ile ilgili hatıraların yer aldığı, 'Hatıran Yeter' kitabının genişletilmiş 2. baskısı okuyucusuyla buluştu.
KÜLTÜR VE SANAT Haberi
Hatıran Yeter’in  2. baskısı  okuyucuyla buluştu

Eflatun Kitap Kafe'de gerçekleşen imza günü etkinliğine çok sayıda Samsunspor taraftarı, kitaba yazılarıyla katkı sağlayan; Melis Kalkavan , Ayhan Özköroğlu, Akın Üner , Adem Ertürk, Oğuz Bulgan, Emrah Arslantaş, Yücel Alkan, eski futbolculardan Serkan Aykut ve Celil Sağır da katıldı.

 

 Yıkılan bir stat hakkında yazılan tek kitap olan Hatıran Yeter kitabını derleyen Yusuf Demircioğlu, "Hatıran Yeter" kitabında yıkılan Eski 19 Mayıs Stadyumu'nda yaşanan hatıraları anlatıyor.

 

Demircioğlu kitap ile ilgili olarak bir açıklama yapan YusufDemircioğlu; "Biz bu kitap ile şehrin tarihine ilişkin önemli bir mekanı tarihe not düştük. Şehir hafızasına ilişkin hatıraların kaybolmaması için elimizden yazmak geliyordu.  Bugün 19 Mayıs Stadyumu yerinde değil. Ama hatıraları belleğimizde. 19 Mayıs Stadyumu'ndaki hatıralarımızın kaybolmasına izin veremezdik." dedi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Hatıran, Yeter’in, , 2., baskısı, , okuyucuyla, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı