Haber Detayı
04 Nisan 2020 - Cumartesi 20:39 Bu haber 372 kez okundu
 
Havza Belediyesi Maskeleri Ücretsiz Dağıtıyor
Havza Belediye Başkan Sebahattin Özdemir gerekli her yerde belediye olarak ücretsiz maske dağıtılacağını belirtti.
SAĞLIK Haberi
 Havza Belediyesi Maskeleri Ücretsiz Dağıtıyor

Çin'de ortaya çıkan ve daha sonra dünyanın birçok ülkesine yayılan korona virüsü (Kovid-19) hastalığının bulaşma riskine karşı alınan tedbirler kapsamında  Havza Belediyesi tarafından taksi duraklarına maske dağıtımı gerçekleştirdi.

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün yaptığı basın açıklamasında koronavirüs(Covid-19) salgınına karşı yeni önlemler kapsamında açıkladığı maske takma zorunluluğunun ardından arekete geçen Havza Belediyesi ilk etapta taksi duraklarına maske dağıtımı gerçekleştirdi. Belediye tarafından ayrıca İl giriş ve çıkışlarını kontrol için oluşturulan kontrol noktasında görevi polislere de maske dağıtıldı.

 

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni açıkladığı tedbirleri hatırlatarak; “Yeni tedbirler karşısında bizlerde gerekli hazırlıklarımız yaptık. İlk etapta ilçede çalışan taksi duraklarına ücretsiz olarak maskelerimizi dağıttık. Yine tedbirler kapsamında yer alan pazar yerleri ve marketler gibi insanların toplu şekilde bulunduğu tüm alanlarda herkesin maske takmasının zorunlu olduğunu getirildi.

 

Belediye olarak halkımıza buralarda ücretsiz maske dağıtımı gerçekleştireceğiz.  Ayrıca ilçemizde hafta içi faaliyet gösteren şehir içi minibüslerine de maske dağıtımı gerçekleştirilecek.  Havza Belediyesi olarak tüm gayretimiz ile halkımız için çalışıyoruz. Halkımızda alınan yeni tedbir kararlarına uymaları önemli. Lütfen evde kalalım. Bizler sizlerin yayındayız.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , Havza, Belediyesi, Maskeleri, Ücretsiz, Dağıtıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı