Haber Detayı
24 Şubat 2020 - Pazartesi 18:27 Bu haber 1744 kez okundu
 
Havza CHP İlçe Başkanlığı :SASKİ Bu Yanlıştan Hemen Dönmeli!
Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı SASKİ'nin Atatürklü Logou değiştirmesi ve logodan Atatürk'ün kaldırılmasına tepkiler sürüyor.
SİYASET Haberi
Havza CHP İlçe Başkanlığı :SASKİ Bu Yanlıştan Hemen Dönmeli!

 

Logo değişikliği ile ilgili olarak bir basın açıklaması yapan CHP Havza İlçe Başkanı Halil Alkan,  Atatürk ve Samsun'un  bir bütündür ve gururları olduğunu, SASKİ'nin bu yanlıştan derhal dönmesi gerektiğini söyledi.

 

Halil Alkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: " Milli mücadelenin 100. Yılında ve dünyada Atatürk şehri olarak bilinen Samsun’da Belediyenin bir kurumu olan ve Samsun’un simgesi olan Atatürk logosunun kaldırılması kabul edilemez.

 

 Bilinmesi gerekir ki Atatürk ve Samsun bir bütündür. Milli mücadele şehri Samsun tüm ülkenin makus talihini değiştiren Samsun’da SASKİ LOGOSUNU kaldırıp yerine manasız bir amblem yapanlar bu yanlışlarından derhal dönmelidir.

 

 Şehirlerin kendine özgü bir havası ve şehre kıymet veren değerleri vardır. Samsun şehrinin en önemli simgesini ortadan kaldırmaya çalışanlar Samsun’a ihanet içine girmiş kişilerdir. Ülkenin bu kadar sorunu var iken, işsizlik ve ekonomik olarak insanlar sıkıntı ile boğuşurlarken vatandaşın çocuklarına yeni istihdam alanı açacağız diye konuşanlar bugün gafletin içine girmiş bulunmaktadırlar.

 

 Bu anlayışa sahip kişilerin amaçları ve Samsun’u yönetmekten anladıkları logo değiştirmek ve gereksiz polemik oluşturup vatandaşı gerçek gündemden uzaklaştırmak mıdır? Samsun büyükşehir yetkililerinin asıl uğraşması gereken konular Mahalle yapılan köylerinin su ve kanalizasyon sorunlarını çözmektir.

 

 Samsun’un mahalle olan köylerine hizmet götürmektir.Samsun’da artan işsizlik ve ekonomik sorunlara çözüm bulmaktır.  Gençlerin geleceğine sağlam adımlar atacak projeler üretmektir. Atatürk’lü Logonun kime ne zararı ve rahatsızlığı vardı ki değiştirme gayretine girildi.

 

 Burda gerçekleştirilmek istenen nedir. Bu karara imza atanların maksatları nelerdir. Havza CHP ilçe Başkanlığı olarak Samsun Büyükşehir Belediyesinin bir an önce bu yanlış karardan dönmesini ve gerçek işi olan hizmet konusuna eğilmesini öneriyor bu ve benzeri karar alanları şiddetle kınıyoruz."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Havza, CHP, İlçe, Başkanlığı, :SASKİ, Bu, Yanlıştan, Hemen, Dönmeli!,
Yorumlar
Haber Yazılımı