Haber Detayı
07 Haziran 2019 - Cuma 16:40 Bu haber 676 kez okundu
 
Havza'da 7. Çiğdemtepe festivali gerçekleştirildi
Samsun'un Havza ilçesinde 7. Çiğdemtepe Festivali gerçekleştirildi.
KÜLTÜR Haberi
Havza'da 7. Çiğdemtepe festivali gerçekleştirildi

Havza Hacıdede Çiğdemtepe mevkiinde bu yıl 7.’si düzenlenen festivale, Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir Karadeniz Rumeli Dernekler Federasyonu Başkanı Kemalettin Altınsoy da katıldı.

 

Vatandaşların yoğun ilgi hösterdiği festivalde bir konuşma yapan  Festival Kutlama Komitesi ve Havza Mübadele ve Balkan Türk Kültürü Araştırmaları Derneği Başkanı Hasan Gümüş, festival ile mahalle halkını bir araya getirmek ve yeni nesillere kültürel değerleri öğreterek yaşatılmasını sağlamayı amaçladıklarını söyledi. 

 

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise gelenek ve görenekleri yaşatmak için insanları bir araya getirmenin zor bir iş olduğunu belirterek; “Bir mübadil olarak sizler ile bir arada olmaktan gururluyum. Düzenlenen bu festival ile birçok hemşerimiz sılayı rahim yaptı. Şimdi dönüş yolculuğu başladı. Allah kazasız belasız evlerine ulaşmayı nasip etsin. Allah, birlik ve beraberliğimizi bozmasın, bozmak isteyenlere de fırsat vermesin.” dedi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Havza'da, 7., Çiğdemtepe, festivali, gerçekleştirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı