Haber Detayı
08 Ağustos 2019 - Perşembe 11:48 Bu haber 1411 kez okundu
 
Havza'da Bayram Temizliği
Havza Belediyesi tarafından Kurban Bayramı hazırlıkları kapsamında ilçe genelinde temizlik faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor.
YAŞAM Haberi
 Havza'da Bayram Temizliği

Çalışmalar kapsamında Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçe merkezinde bulunan  çöp konteynerleri  ve  çöp kamyonları yıkayarak dezenfekte edildi.

Yapılan konteyner yıkmalarında güzel kokulu ilaçlama ile sıcak havalarda oluşabilecek pis kokunun önüne geçilmesi planlanıyor.

Çalışmalarda bir süredir atıl vaziyette belediye garajında bekleyen ve yapılan yenileme çalışmaları ile köpüklü yıkma özelliği kazandırılan tanker kullanılıyor.

Ayrıca temizlik çalışmaları kapsamında günlük olarak kurban pazarı da pazar sonrası temizleniyor.

Havza Belediye başkanı Sebahattin Özdemir her zaman vatandaşın sağlığını düşündüklerini ifade ederek; “'İlçemizde bulunan bütün çöp konteynerlerimizi ve kamyonlarımız özel ilaçlarla dezenfekte ediyoruz. Kullandığımız kimyasallarla çöp konteynerlerindeki sinek oluşumu önleniyor ve ayrıca kullandığımız parfümlerle konteynerlere güzel bir koku bırakıyoruz.  Bu uygulama ile Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, dezenfekte işlemi ile kötü koku ve bakteri oluşumunun önüne geçiyor. Kurban bayramı öncesi ve bayram boyunca temizlik hizmetleri müdürlüğümüz ilçede nahoş görüntülerin önüne geçmek için görevinin başında olacak.” Dedi.

Özdemir yıkama çalışmalarında bir süredir atıl vaziyette belediye garajında bekleyen ve takılan aparatlar ile yıkama özelliği kazandırılan tankerin kullanıldığını belirterek; “Elimizdeki kaynakları en verimli şekilde kullanarak ilçemize hizmet gayretindeyiz. Bu maksat ile bir süredir kullanılmayan tankeri atölyemizde revize ederek aktif hale getirdik.” Dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , Havza'da, Bayram, Temizliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı