Haber Detayı
07 Ekim 2021 - Perşembe 21:34 Bu haber 944 kez okundu
 
Havza’da Emzirme Haftası Etkinliği
Havza İlçe Sağlık Müdürlüğü'nden 'Emzirme Haftası' dolayısıyla etkinlik düzenledi. Düzenlenen etkinlikte Anne sütünün bebeğe özel bir süt olduğu için bebeğin beslenmesinde bütün ihtiyaçlarını karşılayan bir besin olduğu vurguladı.
SAĞLIK Haberi
Havza’da Emzirme Haftası Etkinliği

Havza İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Karşıyaka Aile Sağlığı Merkezinde düzenlenen etkinlikte anne adayı ve annelere Havza İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli tarafından anne sütü, anne sütünün faydaları, emzirmenin önemi, anne sütünü artırmanın yolları, emziren anne diyeti ve anne sütünün erken kesilmesinin sonuçları gibi konularda bilgiler verilerek bilgilendirici broşürler dağıtıldı.

Yapılan eğitimde  Dünya Sağlık Örgütü (WHO), bebeklerin ilk 6 ayda sadece anne sütü ile beslenmesini sağlıklı yaşam için vazgeçilmez bir seçenek olarak önerildiği ve bebeklerin (özel bir tıbbi neden olmadıkça) doğar doğmaz ilk bir saat içinde emzirilmeye başlanması ve ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmelerinin en ideal beslenme şekli olduğu belirtilerek;“Anne sütü bebeğe özel bir süt olduğu için bebeğin beslenmesinde bütün ihtiyaçlarını karşılayan bir besindir” denildi.

             

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Havza’da, Emzirme, Haftası, Etkinliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı