Haber Detayı
04 Temmuz 2019 - Perşembe 19:06 Bu haber 789 kez okundu
 
Havza'da Engelli Rampaları ve otoparkları yenileniyor
Havza Belediyesine bağlı ekipler çalışmalar kapsamında Akıllı Park ve Mehmetçik Meydanında bulunan engelli rampaları ile engelli otopark yerine yönelik yenileme ve bakım çalışmaları yaptılar.
YAŞAM Haberi
Havza'da Engelli Rampaları ve otoparkları yenileniyor

Yapılan çalışmalar kapsamında engelli rampalarının önlerine araç parkının önüne geçilmesi amacı ile duba konularak işaretlemeler yapıldı ve yeni engelli rampaları yapıldı. Yine çalışmalar kapsamında engelli otopark yerlerinde işaretle çalışmaları yapıldı.

 

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir konu ile ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada CHP meclis üyeleri tarafından engellilere yönelik belediye meclisine vermiş oldukları teklife dikkat çekerek; “ Sayın üyelerimiz tarafından belediye meclisimizde toplumda engellilere yönelik farkındalık yaratmak adına sunulan teklife ve bu konudaki hassasiyetlerine teşekkür ediyorum. Havza Belediyesi olarak ortak akıl ile hareket etmenin önemine her zaman dile getirdik. Belediyemiz her zaman engelli kardeşlerimizin taleplerine ve engelli kardeşlerimize yönelik gelen taleplere karşı duyarlı davranmıştır ve aynı hassasiyet ile yaklaşmaya devam edecektir.

Başlatılan çalışmalar kapsamında mevcut engelli rampaları ile engelli otopark yerlerinin bakımı ve yeni engelli rampaları yapımına başladık. Önemli olan engelli kardeşlerimiz engelsiz olarak günlük hayata adaptasyonu. Engelli kardeşlerimizin sorunlarına sahip çıkmak, sorunlarını ortadan kaldırmak, mutlu bir yaşam sürmeleri için görev ve sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Diğer yandan araç sürücülerimizin çizilen engelli park yerleri, engelli rampaları, yaya kaldırımları ve engelli geçişlerine araç parkı yapmayarak kardeşlerimize kolaylık sağlamalarını rica ediyoruz.” Dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Havza'da, Engelli, Rampaları, ve, otoparkları, yenileniyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı