Haber Detayı
28 Temmuz 2016 - Perşembe 16:24 Bu haber 1919 kez okundu
 
HAVZA'DA ÖZEL ETKİNLİK
Havza'da, 15 Temmuz’dan bu yana devam eden demokrasi nöbetler kapsamında Memur Sen Havza Temsilciliğine bağlı Eğitim Bir Sen, Bem Bir Sen, Diyanet Sen, Sağlık Sen, Büro Memur Sen, Kültür Memur Sen Havza Temsilcilikleri tarafından bir program düzenlendi.
SİYASET Haberi
HAVZA'DA ÖZEL ETKİNLİK

Programa Samsun Valisi İbrahim Şahin, Havza Kaymakamı Alper Tanrısever, Havza Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Murat Özdemir, Ak Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Havza İle Jandarma Komutanı Yüzbaşı Özgür Kumkayır, Ak Parti Havza İlçe Başkanı Mahmut Karahan, Memur Sen Havza İlçe Başkanı Numan Kurt ve çok sayıda Havzalı katıldı.

Ak Parti Havza İlçe Başkanı Mahmut Karahan’ın selamlama konuşmasının ardından Havza Belediye Başkanı Murat İkiz yapmış olduğu konuşmada Havzanın 15 Temmuz’dan bu yan sağcısı, solcusu ile tek yürek olduğunu belirterek; “ Tüm ülkemiz gibi bizde vatanımız, milletimiz gibi tek ses olduk ve demokrasi için milli irade için meydanlardayız. Havza bu ülke için bu vatan için 25 Mayıs 1919’da nasıl üstüne düşeni yaptı ise bu gün yine görevinin ve nöbetinin başında.” Dedi.

Samsun Valisi İbrahim Şahin 15 Temmuz gecesi Samsun’da yaşanan gelişmeler hakkında bilgiler vererek; “ Sayın Cumhurbaşkanımız bir televizyondan halkımızı sokağa davet ettikten sonra bu FETÖ çetesinin planları alt üst oldu. Milleti ıskaladılar, sizi fark edemediler. Ülkemiz büyük bir tehlikeyi atlattı. Eğer başarılı olsalardı; bu gün ülkemiz Suriye gibi olabilirdi. FETÖ- PYD yapılamasının deşifre olması ile Türkiye’de darbe kavramı tarihe gömüldü. Benim milletimizden bir isteğim var asker üniforması çalan hırsızlar ile bu vatanı, millet, bayrağı seven, ülkesini seven askerleri birbirlerinden ayırmamız gerekiyor. Yuhalayacaklarımız ile alkış tutacaklarımızı bir birinden ayırmamız gerekiyor. ” diye konuştu.

Konuşmanın ardından Samsun Valisi Şahin ve Ak Parti Samsun İl Başkanı Göksel Havza Milli İrade Günlüğün imzaladılar.

Gece Demokrasi nöbeti tutanlara Memur Sen Havza temsilciliği tarafından çorba dağıtıldı.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: HAVZA'DA, ÖZEL, ETKİNLİK,
Yorumlar
Haber Yazılımı