Haber Detayı
04 Ağustos 2016 - Perşembe 16:27 Bu haber 2128 kez okundu
 
HAVZA'DA SARI TEPKİ
Havza’da ticari taksi sürücülerinin düzenlediği konvoyla, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterildi.
- Haberi
HAVZA'DA SARI TEPKİ

Yatsı namazı sonrası Havza Devlet Demiryolları Garı önünde toplanan ticari taksi sürücüleri bayraklarla süsledikleri araçları ile konvoy düzenlediler.
Taksicilerden Ersin Şenel konvoyu darbe girişimine tepki olarak düzenlediklerini belirtti. Şenel; “ Havzalı taksici arkadaşlarımız ile beraber demokrasimize sahip çıkmak için bütün taksiciler olarak konvoy yapacağız ve tepkimizi ortaya koyacağız.” Dedi.
Havza’da çalışan tüm ticari taksilerin katıldığı konvoy şehir turu attıktan sonra Havza Belediyesi önünde sona erdi.
Burada taksicileri bekleyen Havza Belediye Başkanı Murat İkiz taksicilere teşekkür ederek; “ Taksici esnaflarımıza demokrasiye sahip çıkmalarından ötürü teşekkür ediyorum. Havza 1919’da olduğu gibi üstüne düşeni yapmaktan geri durmadı. Cumhuriyetin ilk kıvılcımlarının çakıldığı Havza o günkü dik duruşunu cumhuriyeti ve geleceğimizi korumak için yine gösterdi ve göstermeye devam etmekte. Tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum” Dedi.
Öte yandan Kevser Cami önünde demokrasi nöbeti tutanlara Havza Devlet Hastanesi personeli tarafından hazırlatılan tavuk pilav ikram edildi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: HAVZA'DA, SARI, TEPKİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı