Haber Detayı
29 Ocak 2018 - Pazartesi 14:54 Bu haber 3096 kez okundu
 
Havza Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanlığı'na Ömer Büyük seçildi
Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin olağan genel kurulu gerçekleştirildi.
- Haberi
Havza Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanlığı'na  Ömer Büyük seçildi

Havza Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen genel kurul Başkanlığını Alaçam Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Aydoğdu’nun, Başkan Yardımcılığını Alaçam Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yaşar Genç’in, katip üyeliklerini ise Havza Madeni İşler Esnaf Odası Başkanı Fahri Çiftçi ve Fırat Özer’in yapmış olduğu divan heyetinin teşekkülünün ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Açılışın ardında sırası ile gündem maddeleri görüşüldü. Yapılan görüşmelerde kooperatifin 2018 yılı tahmini bütçesi 532 bin 432 lira 14 kuruş olarak onaylandı.

Gündem maddelerinin ardından üç yıllığına Kooperatif Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu ve Bölge Birliği Temsilcileri asil ve yedek üyelerinin seçimine geçildi.

905 üyesi olan kooperatifin genel kurulunda 759 üye oy kullandı. Kullanılan oylardan 3 adeti gereçsiz sayılırken  756 oy geçerli sayıldı.  Geçerli oyların 398’ini alarak Ömer Büyük kooperatif başkanı olurken, Emin Aysan 242 ve Fehmi Gündoğdu 116 oy aldı.

Yapılan oylama sonucunda Havza Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kuruluna Ömer Büyük, Ferudun Başaran, Hakan Çapan, Zafer Noyan ve Muhammed Öksüz seçildiler.

Kooperatifin Denetim Kurulu üyeleri; Murat Dadaşoğlu ve Aykut Kara olurken Bölge Birliği Temsilciliklerine ise Ömer Büyük, Ferudun Başaran ve Hakan Çapan seçildi.

Sınırlı Sorumlu Samsun-Sinop İlleri Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği Başkan Vekili Cemal Gürsel Öz, çevre ilçelerin Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanları, esnaf odaları temsilcileri ve üyeler katıldı.

Genel kurul sonrası bir açıklama yapan Ömer Büyük kooperatifi birlik ve beraberlik içerisinde yöneteceklerini belirterek; “Şahsıma ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma destek vere herkese teşekkür ederim. Seçim bitti şimdi çalışma zamanı. El birliği ile kooperatifimizi yeniden kalkındıracağız. Genel kurulumuza katılan tüm üyelerimize ve değerli misafirlerimize teşekkür ederim.” Dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Havza, Esnaf, Kefalet, Kooperatifi, Başkanlığı'na, , Ömer, Büyük, seçildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı