Haber Detayı
09 Şubat 2019 - Cumartesi 17:02 Bu haber 660 kez okundu
 
Havza Fizik Tedavi Merkezi hasta kabulune başladı
Havza Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Poliklinik bölümünde hasta kabulüne başladı.
SAĞLIK Haberi
Havza Fizik Tedavi Merkezi hasta kabulune başladı

 

 

Samsun Valisi  Osman Kaymak, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Havza Kaymakamı Metin Yılmaz ve Havza Belediye Başkanı Av. Murat İkiz ile birlikte, termal sağlık hizmeti vermek amacıyla Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Havza Belediyesi'nin imzaladığı protokol çerçevesinde hizmet veren Havza Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı.

Havza Termal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinin fiziki imkânları ile oldukça kaliteli bir merkez olduğunu belirten Vali Osman Kaymak,“Burada halkımıza kaliteli bir hizmet vermemiz gerekiyor. Merkezimizde fizik tedavi adına en modern uygulamalar yapılmaktadır. Şimdiden çok sayıda vatandaşımıza hizmet ediyor. Buradaki insanlarımızın yüzlerindeki mutluluk ifadesi doğru işlerin yapıldığının göstergesidir. Rehabilitasyon merkezinin yapımında emeği geçenlere ve burada vatandaşlarımıza hizmet veren herkese çok teşekkür ediyorum. ” dedi.

Konuşmasının ardından Havza Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde incelemelerde bulunan Vali Osman Kaymak, tedavi gören vatandaşlarla sohbet ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Havza Termal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Hakkında

7 bin 500 metrekarelik alana sahip Karadeniz'de tek olma özelliğini taşıyan ve en son teknolojik donanımla hizmet veren Havza Termal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin içinde, fizik tedavi ve kür merkezi, spor ve egzersiz odaları ile hizmet veriliyor. 
Samsun’da ilk defa Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde Ergoterapi hizmeti de vererek Havza Kaplıcalarını hamam kültüründen çıkartıp, sağlık ve tedavi merkezi haline getiren Havza Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi bu özelliği ile de büyük ilgi görüyor.

Ergoterapi diğer adıyla iş, uğraşı ve aktivite edindirilerek yaşam kalitesini artırmayı amaçlayan terapi ve rehabilitasyon programıdır. Ergoterapi’nin temel amacı; Felçli hastaların yemek yeme, giyinme, saç tarama gibi günlük yaşam aktivitelerine katılımını sağlamak, kişinin ruhsal, fiziksel, duygusal ve bilişsel yönlerini dikkate alır. Engelli bireyin işe yönlendirilmesini, mesleki eğitim almasını, işyerlerinde daha başarılı olmaları amaçlanmaktadır.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Havza, Fizik, Tedavi, Merkezi, hasta, kabulune, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı