Haber Detayı
29 Mart 2021 - Pazartesi 12:51 Bu haber 438 kez okundu
 
Havza Jandarmadan kapı kapı Kovid-19 denetimi
Havza İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, ilçeye bağlı kırsal mahallelerde korona virüsü denetimlerini ve filyasyon çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
SAĞLIK Haberi
Havza Jandarmadan kapı kapı Kovid-19 denetimi

Havza İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, tüm dünyada etkili olan korona virüse karşı alınan önlemlere yönelik denetimlerini sürdürüyor.

Jandarma ekipleri, sorumluluk bölgelerindeki araçlarda ve mahallelerde korona virüsü tedbirlerine uyulup uyulmadığını denetliyor. Öte yandan ekipleri tarafından vakalarından görüldüğü kırsal mahallelerde filyasyon çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Jandarma ekipleri tarafından vakaların yoğun olduğu mahalle giriş ve çıkışlarında tarafından HES kodu sorgusu, filyasyon kontrolü yapılarak, vatandaşlara anonslu uyarılarda bulunuluyor.

Jandarma filyasyon ekipleri ev ziyaretlerinde, hasta olanların evlerinden çıkmamaları konusunda bilgilendirme yapılmakta.

Yapılan uyarılar ve denetimlerde ekipler, maske, mesafe ve hijyen uyarısı yapıyor. Evleri de denetleyen ekipler, pozitif ve temaslı kişilerin alınan tedbirlere uyulup uyulmadığını kontrol ediyor. Yol kontrol noktasında yapılan denetimlerde maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uyulup uyulmadığını kontrol ederek vatandaşlara uyarılarda bulunuyor.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Havza, Jandarmadan, kapı, kapı, Kovid-19, denetimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı