Haber Detayı
06 Mayıs 2022 - Cuma 12:52 Bu haber 584 kez okundu
 
Havza Kapalı Canlı Hayvan Pazarı açıldı
2 milyon 150 bin liraya malolan, modernizasyon çalışmaları tamamlanan Havza Kapalı Canlı Hayvan Pazarı hizmet vermeye başladı.
EKONOMİ Haberi
Havza Kapalı Canlı Hayvan Pazarı açıldı


Havza Belediyesi tarafından canlı hayvan pazarının modernizasyonu ve 3 bin 99 metrekare alanın üzerinin çelik konstrüksiyonla kapatılması ile idari bina yapımı, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına (DOKAP) sunulan proje kapsamında gerçekleştirildi.


 Proje dışında ilave yatırımlar ile modernizasyon işlemi 2 milyon 150 bin liraya mal oldu.

 

 Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir pandemi ve modernizasyon çalışmaları nedeni ile uzun süredir kapalı olan canlı hayvan pazarının tamamlanan modernizasyon ve üzerinin çelik konstrüksiyonla kapatılması çalışmalarının ardından hizmet vermeye tekrar başladığını ifade ederek; “Bir süredir kapalı olan pazarımız Allah’ın izni ile yeniden hizmet vermeye başladı.

 

Canlı hayvan pazarımızın modernizasyonu, üzerinin çelik konstrüksiyonla kapatılması idari bina ile kafeterya yapımı için hazırlanarak Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına (DOKAP) sunulan proje kapsamında modernize edilen canlı hayvan pazarı yapılan ilave tarımlar ile yaklaşık olarak 2 milyon 150 bin liraya mal oldu. Projemize DOKAP’tan yüzde 70 hibe ile yani yaklaşık 1milyon 250 bin lira hibe desteği gerçekleştirdik.” Dedi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Havza, Kapalı, Canlı, Hayvan, Pazarı, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı