Haber Detayı
11 Haziran 2020 - Perşembe 00:00 Bu haber 526 kez okundu
 
Havza Kılavuz Ormanı Mesire Alanı Oluyor
Havza’da bir süre önce mesire alanı olarak ilan edilen Kılavuz Ormanında uygulanabilecek projeler hakkında yerinde incelemeler yapılarak görüş alışverişinde buunuldu.
TURİZM Haberi
Havza Kılavuz Ormanı Mesire Alanı Oluyor


 Orman Genel Müdürlüğü tarafından Havza Belediyesi'nin talebi ile mesire alanı olarak tahsis ve ilan edilen Klavuz Ormanında uygulanabilecek olan projelerle ilgili olarak,   Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ve Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Odun Dışı Ürün ve Hizmetler Şube Müdürü Metin Akbaş bir araya geldi.

 

Orman alanında yapılan incelemenin ardından Havza Belediye Meclisi Toplantı Salonunda Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Odun Dışı Ürün ve Hizmetler Şube Müdürü Metin Akbaş tarafından teknik ekibinde katılımı ile  daha önceden farklı yer ve bölgelerde uygulanan projeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

 

Amasya Orman Bölge Müdürlüğü Odun Dışı Ürün ve Hizmetler Şube Müdürü Metin Akbaş uygulanacak projelerde önemli olanın doğal yapıyı bozmadan ve halkın ihtiyaçlarını karşılayacak güzel projeler ile bölgenin turizm adına etkin kullanılabileceğini ifade etti.

 

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir; “ Klavuz Ormanında 170 dekar alan mesire alanı olarak tahsis edildi. Bu alanda hem Havzalı hemşerilerimize hem de bölge insanımıza hitap edecek, farklılıkları ile ilçemiz ve Samsun turizmine katkı sunacak bir proje hayata geçirmeyi hedeflemekteyiz. Bunun içinde Belediye olarak ince eleyip sık dokumaktayız. Bu gün yapılan istişare toplantısı uygulanabilecek projeler hakkında ufkumuzu genişletti. Uygulanacak proje ile Klavuz Ormanı da koruma altına alınmış olacak ve ilçemizin bu zenginliği gelecek nesillere aktarılacak. ” Dedi.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Havza, Kılavuz, Ormanı, Mesire, Alanı, Oluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı