Haber Detayı
03 Ocak 2018 - Çarşamba 11:08 Bu haber 1829 kez okundu
 
Havza Tersakan Islah ediliyor
Havza Belediye Başkanı Murat İkiz Havza ilçe merkezinden geçen Tersakan Irmağında taşkınlara karşı ıslah çalışması yapılacağını belirtti.
- Haberi
Havza Tersakan Islah ediliyor

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz yapmış olduğu açıklamada Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü tarafından Tersakan Irmağı Havza ilçe merkezinden geçen kısmının taşkınlara karşın ıslahı amacı ile yapılacak çalışma için ihale yaptığını belirterek; “Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğümüz tarafından Tersakan Irmağının taşkınlara karşı korumak amacı ile yapılacak çalışmalar için 24 Ocak tarihinde ihale yapacak. Yapılacak ihale sonrası Havza Otogarından katı atık arıtma tesisine kadar olan yaklaşık 1,5 kilometrelik kısmında ırmak yatağında temizleme, betonlama ve taş duvar çalışması yapılacak.

Yapılan çalışma ile özellikle Boyalıca Mahallemiz sınırlarında bulunan tarım arazileri ev evler inşallah sel riskinden kurtulacak. Özellikle yağmurun çok yağdığı dönemlerde bu bölgelerde su taşkınları yaşanmakta halkımız hem mağdur olmakta hem de maddi olarak zarara uğramakta idi. Yapılacak olan bu çalışma ile halkımızın zarar görmesi ve mağdur olmasının önüne geçilecek.” Dedi.


İkiz yapılacak çalışmanın yaklaşık olarak 10 milyon lirayı bulacağını belirterek; “Halkımızın zarar görmemesi için gerekli hassasiyeti gösteren Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, Valimize ve Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğümüze teşekkür ederim.” Dedi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: Havza, Tersakan, Islah, ediliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı