Haber Detayı
06 Mayıs 2019 - Pazartesi 12:02 Bu haber 2778 kez okundu
 
Havza ve Kavaklılar Samut Dede Şenliği'nde
Havza ve Kavak ilçelerinde Hıdırellez, Samut Dede adına düzenlenen şenlikle kutlandı.
KÜLTÜR Haberi
Havza ve Kavaklılar  Samut Dede Şenliği'nde


Şeyhler Mahallesi Muhtarlığı tarafından düzenlenen  Samut Dede Hıdırellez Şenliği, Şeyhler Mahallesi'ndeki Samut Dede mevkisinde gerçekleştirildi.

Şenlikte, güreşler ve çeşitli yarışmalar yapıldı.

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, şenliğin açılışında yaptığı konuşmada, festivalin Havza ile Kavak'ın ortak değeri olduğunu belirterek, “İnşallah bu ortak değerlerimize elimizden gelen desteği vereceğiz. Yaklaşık 450 yıllık geçmişi olan geleneği yaşatmak için emek gösteren herkese teşekkür ederim.” dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ise şenliğe sahip çıkan herkese teşekkür ederek, şunları söyledi: “Köklü bir geçmişi olan festivalimizi en iyi şekilde kutlamak için Havza Belediyesi olarak elimizden gelen desteği vereceğiz. İki kardeş ve komşu ilçenin ortak değeri olan bu etkinliğimiz sılayı rahimdir. Öncelikle annelerimizin anneler günü kutlarım. Dün hain saldırılarda şehit düşen kardeşlerimize Allah’tan rahmet ailelerine başsağlığı diliyorum. Ülkemizin başı sağ olsun. Hainler bilmelidir ki bizler bir olduğumuz sürece diriyiz ve bizim birliğimiz bozmaya güçleri yetmeyecek.” Diye konuştu.

Şeyhler Mahallesi Muhtarı Mustafa Kaygusuz’da katılımcılara teşekkür etti.

Konuşmaların ardından güreciler ilk olarak şehitler için bayrak açtılar. Yapılan tüm güreşler şehitler adına gerçekleştirildi.

Yapılan karakucak güreşlerinde başpehlivan Şükrü Seven olurken güreşlerde dereceye girenlere madalya ve ödüller Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Ak Parti Havza İlçe Başkanı kadir Kayan, MHP Havza İlçe Başkanı Uğur Yıldırım ve diğer davetliler tarafından verildi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir etkinlik sonunda alandan ayrılırken alanda görev yapan güvenlik güçlerine teşekkür ederek dün hain saldırılarda şehit olan askerler için üzüntü ve taziyelerini iletti.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Havza, ve, Kavaklılar, , Samut, Dede, Şenliği'nde, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı