Haber Detayı
29 Temmuz 2020 - Çarşamba 15:09 Bu haber 626 kez okundu
 
Havza'ya TKDK'dan 2 Milyon 232 bin 180 lira hibe
Havza Yerel Eylem Grubu Derneği (YEG) ile TKDK Samsun İl Koordinatörlüğü arasında 2 Milyon 232bin 180 TL' lik proje sözleşmesi imzalandı.
EKONOMİ Haberi
Havza'ya TKDK'dan  2 Milyon 232 bin 180  lira hibe

IPARD Programı 7. Başvuru döneminde, LEADER tedbiri kapsamında, TKDK Samsun İl Koordinatörlüğüne Yerel Kalkınma Stratejisi ile başvuru yapan Havza Yerel Eylem Grubunun Stratejisi, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından onaylandı. AB-Türkiye eş finansmanı ile, tamamı hibe olarak tahsis edilen, 2 Milyon 232 bin 180 TL' lik projenin sözleşmesi, TKDK Samsun İl Koordinatörü Dr. Bülent Turan ve Havza YEG adına Havza Belediye Başkanı ve Havza YEG Derneği Başkanı Sebahattin Özdemir arasında imzalandı.

 

Havza Belediye Başkanı ve Havza YEG Derneği Başkanı Sebahattin Özdemir imza töreninde yaptığı değerlendirmede, “Yerel Kalkınma Stratejisi kapsamında; Kırsal Ekonomik Faaliyetlerin Çeşitlendirilmesi ve İstihdama Katkıda Bulunmak, Yerel, doğal ve kültürel Kaynaklara dayalı kırsal turizm ürünlerinin geliştirilmesi, Topluluğun kültürel ve sosyal yaşamının geliştirilmesi ve yerel örgütlerin, derneklerin desteklenmesine yönelik bir dizi faaliyet gerçekleştirilecek. Alınan hibe ile özellikle kırsal kalkınmanın sağlanması için önemli bir kaynak  sağlamış olduk. Havzamıza hayırlı olsun.”dedi.

 

TKDK Samsun İl Koordinatörü Dr. Bülent Turan ise imzalanan protokolün hayırlı olması temennisinde bulundu. Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir TKDK Samsun İl Koordinatörü Dr. Bülent Turan’a semaver hediye etti.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Havza'ya, TKDK'dan, , 2, Milyon, 232, bin, 180, , lira, hibe,
Yorumlar
Haber Yazılımı