Haber Detayı
27 Şubat 2018 - Salı 13:20 Bu haber 4762 kez okundu
 
Havzalılar Küçükçekmece'de Tirit Gecesi düzenledi
Küçükçekmece Belediyesi ve Havza Belediyesi tarafından Havza Dernekler Federasyonu’nu işbirliğiyle Küçükçekmece Nikah Sarayı’nda Tirit Gecesi düzenlendi.
- Haberi
Havzalılar Küçükçekmece'de Tirit Gecesi düzenledi

 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Korkut, İlçe Müftüsü Mustafa Temel, Havza Dernekler Federasyonu Başkanı Enver Şahin de katıldı. 

Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve okunan Kuran- ı Kerim tilaveti ile başlayan gecede, katılımcılara Havza’nın önemli bir yöresel lezzeti olan Tirit ikram edildi.

Gecede konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan,  “ Tirit gecesinde buluştuk ama önemli olan birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek. Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Çavuş, Piyade Kıdemli Çavuş Göksu Şafak Şahin. Havzamızın son 10 günde Afrin’de verdiği iki şehidimiz.  Allah’tan rahmet, acılı ailelerine sabırlar diliyorum. Bir şehidimiz daha vardı, Burak Akalın. Çarşambalı şehidimiz. 

Bu vatan için canını veren tüm şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Bu ülkenin gençlerine her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemden geçiyoruz.  Biz bugün bölüşmek için buradayız. Bizleri burada bir araya getiren emeği geçen herkese teşekkür ederim”  dedi.


Havza Belediye Başkanı Murat İkiz de ; “Tirit bahane, amaç Havzalıları bir araya getirmek. Esas olan birlik beraberlik kardeşlik. Önceleri dedelerimiz, babalarımız uzun kış aylarında bir araya gelirler tirit yaparak sorunlarını konuşurlar, sohbet ederlermiş. Şimdi ise dostluk bahanesi. Biz yine Havza'nın tanıtımı için çalışacağız. İstanbul’da çok sayıda Havzalı var. Bu geceler birliğimizi sağlamak adına önemli Bu gecenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederim. ”diye konuştu.
.
Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ve Havza Dernekler Federasyonu Başkanı Enver Şahin kendilerine destek vererek ev sahipliği yapan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e teşekkür etti.

Gecede Afrin’de şehit düşen Mehmetçikler için Kuran’ı Kerim tilaveti okunarak, İlçe Müftüsü Mustafa Temel tarafından dua edildi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: Havzalılar, Küçükçekmece'de, Tirit, Gecesi, düzenledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı