Haber Detayı
23 Aralık 2019 - Pazartesi 19:30 Bu haber 383 kez okundu
 
Hayata Anlam Katanlardan Özel Çocuklara Hediye
Hayata Anlam Katanlar Derneği, Birleşmiş Milletler Yüksek Komiserliği, Kardeşeli Derneği ve Samsun Engelliler Federasyonu’nun katılımıyla Samsun Mavi Işıklar Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret ederek, eğitim gören 70 çocuğa oyuncak dağıttı.
ÇOCUK Haberi
Hayata Anlam Katanlardan Özel Çocuklara Hediye

 

 Birleşmiş Milletler Yüksek Komiserliği, Kardeşeli Derneği ve Samsun Engelliler Federasyonu’nun (SAMEF) da katılımıyla Samsun Mavi Işıklar Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret eden Hayata Anlam Katanlar Derneği üyeleri düzenledikleri proje kapsamında Mavi Işıklar Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören 70 çocuğa oyuncak dağıttı. Merkezdeki çocukların sevinç içinde karşıladığı üyeler, daha sonra çalan müzikler eşliğinde çocuklarla gönüllerince eğlendiler.

Proje hakkında bilgi veren Hayata Anlam Katanlar Derneği Başkanı Murat Değirmenci, “Derneğimizin adından aldığımız ilhamla bulunduğumuz her yerde hayatlara dokunup, insanların yaşantılarına anlam katmaya çalışıyoruz. Bu derneğin olduğu yerde hayat var, hayatın anlamı var. Destekçilerimiz ve gönüllülerimizin katkısıyla her geçen gün büyüyen bir hareket haline geliyoruz. Bugün Mavi Işıklar Merkezi’ndeki çocuklarımız sevindirmek için buradayız. Ayrıca köy okullarındaki ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaşmak için projelerimiz sürüyor. Her ay bir yada birkaç köy okulunda çocuklara mont, bot, çanta ve kırtasiye yardımlarını üyelerimiz, gönüllülerimiz ve destekçilerimizin katkılarıyla sürdürüyoruz” dedi.

 

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Hayata, Anlam, Katanlardan, Özel, Çocuklara, Hediye,
Yorumlar
Haber Yazılımı