Haber Detayı
28 Ocak 2019 - Pazartesi 20:19 Bu haber 5784 kez okundu
 
Hayati Tekin adaylığı ile ilgili suskunluğunu bozdu, bağımsız adaylığa ışık yaktı!
İYİ Parti'nin teklif götürdüğü, ancak Erhan Usta'nın adaylığı gündeme gelince İYİ parti'den müracaat eden diğer aday adayları ile birlikte suskunluğa bürünen Hayati Tekin sessizliğini www.karadenizhayat.com'a bozdu.
SİYASET Haberi
Hayati Tekin adaylığı ile ilgili suskunluğunu bozdu, bağımsız adaylığa ışık yaktı!

Genel Yayın Yönetmenimiz Coşkun Özbek'in sorularını yanıtlayan Hayati tekin, şu ana kadar ilk görüşme ve tekliften sonra kendisi ile bir temas kurulmadığını, basından ve kamuoyundan gündemdeki isimler üzerinden yapılan haber ve spekülasyonları izlediğini söyledi.

İYİ PARTİ'DEN SEN ADAYIMIZSIN DİYE BİR AÇIKLAMA YAPILMADI

Hayati Tekin, " CHP’lileri, MHPlilerin hatta AKP’lilerin yoğun talebi üzerine İYİ Parti’den adaylığı kabul ettim. Benim adaylığımı kabul ettiğimden sonraki süreçte bir durgunluk yaşandı ve bu durgunluk hala devam ediyor.  Bu gelişme ile ilgili bir çok dedikodu ortada dolaşıyor. 

Bana adaylık teklifi yapıldıktan sonra, bu durgunluk sürecinde önce Mehmet Çakar’ın Ferhat Günaydın’ın, Eyüp Güler’in,  Alper Bey'in de isminin geçtiği anketler yapıldı ve açık ara farkla Hayati Tekin’in çıktığı tüm toplumda ve İYİ Parti örgütlerinde görüldü. CHP örgütleri ve tabanı da tam destek sözü verdi. Sonrasında Erhan Usta ismi ortaya çıktı.  Üç beş gün  Erhan Usta konuşuldu. Sonrasında  Erhan Usta yokum dedi.  Neticede oklar Hayati Tekin’i gösteriyor ama, henüz kesinleşmiş, netleşmiş bir şey yok. Bu belirsizlik tabi bir çok dedikodulara da yol açıyor.
 Her yerde dedikodu dönüyor. Bana şu ana kadar sen adayımızsın; sen açıklandın diye kesin neticelenmiş bir şey yok! Durum bu." dedi.

SON ANA KADAR BEKLEYECEĞİM 

İYİ Parti'den aday gösterilmezse Bağımsız Adaylık düşündüğü söylentilerini hatırlatmamız üzerine Hayati Tekin, "  Bunlar söylenti değil halkın talebi. Halktan gelen yoğun talep var. Şu anda,  gerçekleşmesi zor olan bir durum. 
Ben bu noktada CHP’lileri ve  Hayati Tekin’ci olan gönül dostlarını frenletiyorum. Diyorum ki ; ' Arkadaşlar  neticeleri görmeden hareket etmek yanlış. Zaten böyle bir olasılıkta 19 Şubat’a kadar zamanımız var. Ben sizleri yalnız bırakmam buna emin merak etmeyin rahat olun bu kervanı beraber güdeceğiz. Bu yollarda beraber yüreyeceğiz.'

İYİ Parti'nin aday açıklaması ile ilgili olarak sonucu son ana kadar bekleyeceğim.  Bu sonucun akabinde şahsıma, sevenlerime, dostlarıma, çevreme karşı rencide edici bir pozisyon çıktığı zaman elbette ki o halk kitleleriyle bunu hep birlikte değerlendieceğiz zamanımız var. Ben hiçbir türlü halkın talebinden ve vereceği görevden kaçmam. Her zaman taşın altına ben elimi uzattım. Her türlü zorlu mücadeleden de Allahıma sonsuz şükürler olsun başarıyla kalktım. Her şeyin altından da başarıyla kalkacağıma inanıyorum. " dedi.

BEN HAYRI ÖNCE HAKK'TAN, SONRA HALKTAN BEKLERİM

Yenilgilerinde bir hayıra vesile olduğunu siyasi hayatında yaşayarak gördüğünü ifade eden Tekin açıklamasını şiöyle tamamladı:  " Çok seçim gördüm 1989’dur benim ilk adaylığım. Herkes ağlarken ben güldüm. Yüce Mevla ne eylerse güzel eyler. Ben Tekkeköy Belediye Başkanlığı'nı kaybettiğim zaman kimse bunu hayıra yormamıştı. Ama akabinde iki dönem milletvekilliği geldi. Bundan sonra halkla beraber yürüyeceğim. Ama partili, partisiz bir atmosferde ben hayrı önce Hak’tan sonra Halk’tan beklerim. Halk ne derse o olur.  Hayati Tekin’in ne dediğinin önemi yok. Halkı ne derse Hayati Tekin orda vardır." 

DSP DE HAYATİ TEKİN'İN KENDİ PARTİLERİNDEN ADAY OLMASI İÇİN GİRİŞİMLERE BAŞLADI


Hayati Tekin'in adaylığı konusunda durağanlığın yaşandığı ve İYİ Parti'nin bugün 6 aday adayı ile ilgili olarak yaptırdığı anketlerin sonuçlarının beklendiği anlarda DSP Genel Merkezi'nin Hayati Tekin'in kendi partilerinde aday olması için girşimlerde bulunduğu ve görüşme taleplerinin olduğu kulislere yansıdı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Hayati, Tekin, adaylığı, ile, ilgili, suskunluğunu, bozdu,, bağımsız, adaylığa, ışık, yaktı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı