Haber Detayı
05 Nisan 2019 - Cuma 19:48 Bu haber 3663 kez okundu
 
Hayati Tekin, Erhan Usta'nın iddialarına cevap verdi
Millet İttifakı İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin seçimlerin ardından basının karşısına geçti ve önemli açıklamalarda bulundu.
SİYASET Haberi
 Hayati Tekin, Erhan Usta'nın iddialarına cevap verdi

SOSYAL MEDYA HARCAMALARIMI EŞİMİN KREDİ KARTINDAN YAPTIM

 Hayati Tekin yaptığı açıklamada Erhan Usta'nın proje olduğunu vurgulayarak, "Bugün ise kıt kanaat yürüttüğüm çalışmalarım, hazırladığım projeler üzerinden değil yaptığım reklam çalışmaları üzerinden Erhan Usta reklam yapıyor. Keşke projeleri konuşsaydı. Sayın Usta utanmadan diyor ki sosyal medyaya neden ağırlık vermişim. Sosyal medyaya ağırlık verirken birilerine mi soracağım?

Haber Medya Grubu Hayati Tekin'e neden yer verdi? diyor. Bana ne?Erhan Usta benim 5 katım bilbord, 5 katım bez pankart, 5 katım araç filosu ve 10 katım ofisle çalıştıo. Hesapsız harcama yaptı.O medya grubu ile reklam anlaşması yapıp yapabilirdi. Aksine AK parti yanlısı bir medya grubu da beni yayına çıkartmadı. Sosyal medyaya gelince çok param olsaydı daha fazla ağırlık verirdim. Web sitesinin talimatını ben verdim. Parası da eşimim 2 kredi kartından ödendi. Belgeler istendiğinde sunarım." dedi.

YENİ KURULACAK PARTİDE YER ALMAK DÜŞÜNCESİ EN TEMEL HEDEFİ

Erhan Usta'nın AK parti'ye oy vermeyecek olanların oylarını toplama projesi olduğunu ve bunun farkında olamdığını belirten Hayati tekin, " Proje tutmuştur. Ortaya koyduğu düşünce kendisine artı getirdi. Sayın Usta’nın amacı doğrultusunda kimin kazandığının bir önemi yoktu. Yeterki ben oyumu arttırayım, bu boşluktan yararlanarak seçimi ve ortamı kendi lehime çevireyim düşüncesiyle eyleme koyulmuştu. Yarınlarda yine ben varım, aktif olarak siyasi hayatımı devam ettiriyorum düşüncesini, Samsun halkının istikbalini yakmak pahasına sürdürdü. 

Bunun ipuçları da şu şekilde görülmektedir, AKP organizasyonu olarak kurulacak Davutoğlu, Ali Babacan, Menzil Tarikatı’nın partisinde kendi ve bağımsız oylarım var diyerek yer alma düşüncesi en temel hedefidir. Bence halen daha oyunun içindedir. Farkında olmadan da halen daha gelecek tezgahlarında olacağının bilincinde olarak ya da olmayarak bu çalışmalarda yer almaktadır Bu parti de Recep Tayyip Erdoğan'ın onayı ve izni ile kurulacak.2020'de çok büyük ekonomik kriz var. Sayın Cumhurbaşkanı AK Parti ve yanındakileri tasfiye ederek, krizin sorumlusu olmayacağını ileri sürebileceği yeni bir parti ile seçime gidecek. Bu benim öngörüm." diye konuştu.


MUSTAFA DEMİR'İN BAŞARILI OLACAĞINA İHTİMAL VERMİYORUM

Erhan Usta'nın Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine götüren tüm yasaların altında imzasının olduğunu ifade eden Hayati tekin açıklamasını şöyle tamamladı: "Proje ileriye dönük devam ediyor. Erhan Usta ve Mustafa Demir'in yolları ilerleyen zamanlarda aynı ekipte kesişecek.Üzülerek söylemek zorundayız ki, proje öngörülerinde ki başarı sandığa maalesef yansımadı. Sebep olarak, vatandaşların hizmete, tecrübeye, projelere değil;Siyasete ve oluşturduğu algıya yenik düşerek tercihte bulunduğu görülmüştür. Bu manada dün olduğu gibi bugün de kimse bana şu eksiğin var, bu hatan var diyememiştir.

 Her ne koşulda olursa olsun, sonuçları halkın taktirine bırakmaktan başka bir düşüncem yok. Tarafıma yöneltebilecek birçok sorudan biri olarak, Sayın Demir’in başarılı olacağına inanıyor musunuz? Derseniz; Maalesef ihtimal vermiyorum. (Tekeri çok yavaş dönen bir arkadaştır.) Düşünce ve projelerini çok yetersiz, hatta saçma bulduğumu bile söyleyebilirim. Fakat bazı projelerimi sayın Demir’in de tekrarladığını biliyorum. Taklitler aslını yüceltir derler, bir vizyon olarak benim bakış açımı ele alarak hareket etmesi tarafımın değil tarafının kazancına olur. Sonucunda da Samsun kazanır” 

HALK İSTERSE GÖREVDEN KAÇMAM 

Hayati Tekin bundan sonraki siyasi yaşamı için ne düşündüğü sorusuna ise; "Halk isterse, talep gelirse, nerede görev alabileceksem, görevden kaçmam" diye cevap verdi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , Hayati, Tekin,, Erhan, Usta'nın, iddialarına, cevap, verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı