Haber Detayı
01 Kasım 2019 - Cuma 17:34 Bu haber 382 kez okundu
 
Haydi Canik Spora Projesi Başladı
Canik belediyesi, Canik Kaymakamlığı ve Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak proje olan “Haydi Canik, Spora” projesi hayata geçti.
SPOR Haberi
Haydi Canik Spora   Projesi Başladı

Proje açılışında, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Canik Kaymakamı Mahmut Halal, Ak Parti Canik ilçe Başkanı Mahmut Gencay, Canik Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar, Canik ilçe Gençlik Spor Müdürü Osman Abanoz, Belediye meclis üyeleri, muhtarlar, çok sayıda öğrenci ve velileri de hazır bulundu.

İlkokul öğrencilerine yönelik olan proje kapsamında okullarla ortak bir çalışma yürütüyor. Bu kapsamda önceden görüşmeler yapılan okulların öğrencilerini Canik Belediyesi Hasan Doğan Spor ve Eğitim Merkezine Spor Hat servisleriyle taşıyarak eğitsel oyunlar, temel motor becerilerini geliştirmeye yönelik spor faaliyetleri sunuyor. Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı spora her alanda ve her yaş grubunda hizmet vermek asıl amacı olduğunu belirtti. “Bunu yaparken uzman personellerden faydalandıklarını ve geleceğimiz olan çocuklarımıza en iyi hizmeti vererek onları geleceğe hazırlama konusunda kendimizi de en az aileler kadar sorumlu hmekteyiz.”

 

Hasan Doğan Spor ve Eğitim Merkezin de gerçekleşen programda konuşma yapan Başkan Sandıkçı; “Canik Belediyesi olarak bu projedeki gayemiz geleceğimiz olan eğitim öğretim çağının ilk aşamasındaki çocuklarımızı spora başlatmak. Öğrencileri spor yapmaya yönelterek daha sağlıklı, üretken, ahlaklı ve disiplin alışkanlıkları oturmuş bir nesil inşa etmek amacındayız. Yaşam boyu spor yapma alışkanlığı ve ülkemize yetenekli, başarılı, elit sporcular kazandırmak. İlimiz için sağlam bir spor alt yapısı oluşturmak. Veli, öğretmen ve öğrenciler arasında sevgi, dostluk, özgüven, paylaşım, spor ahlakı ve sosyal iletişimi geliştirmek. Öğrencileri gözlemlemeye, araştırmaya spor yapmaya ve derlemeye özendirmek. Öğrencilerin fiziksel ve duygusal açıdan sağlıklı ve mutlu bireyler olarak yetişmesini sağlamak. Öğrencilerin öğrenme sürecinde deneyimlerini kullanmasına ve çevre ile etkileşim kurmasına olanak sağlamak. “ dedi.

Proje Hasan Doğan Spor ve Eğitim Merkezi'nde hafta içi her gün 09.00 ile 14.00 saatleri arasında uygulanacak. Okullar Spor Hat servis aracı ile taşınacak.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Haydi, Canik, Spora, , , Projesi, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı