Haber Detayı
06 Kasım 2018 - Salı 13:53 Bu haber 2011 kez okundu
 
Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati Samsun'da, STK'ları ve İşadamlarını dinledi
Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. Nureddin Nebati, Samsun Valisi Osman Kaymak ile birlikte, Şehit Ömer Halis Demir Salonu'nda iş dünyası ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir araya geldi.
EKONOMİ Haberi
Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati Samsun'da, STK'ları ve İşadamlarını dinledi

Toplantıya ayrıca, Ak Parti Samsun Milletvekillerinden  Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı, Vali Yardımcısı İbrahim Avcı, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz,Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır, kamu kurum kuruluş müdürleri, çok sayıda  iş insanları ve sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı

SAMSUN GELİŞMİŞLİK SEVİYESİNE KAVUŞACAKTIR
Toplantının açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, “Samsun Karadeniz'in en büyük şehri. Karadeniz'in Anadolu'ya açılan kapısı. Samsun'un en önemli potansiyellerinden birisi tarım. İkinci olarak  sanayi. Üçüncüsü ise turizm potansiyeli. Samsun son dönemde turizmden de büyük pay almaktadır. İnşallah devletimizin desteği ve yerel yönetimlerinde katkısıyla Samsun hak ettiği gelişmişlik seviyesine kavuşacaktır. Bu anlamda toplantımızın Samsun ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

‘SAMSUN'A HER YOLDAN ULAŞABİLİRSİNİZ’

SAM Vali Osman Kaymak “ Sizleri ülkemizin güzide şehirlerinden olan kurtuluş mücadelesinin ateşlendiği, gelecek için büyük ümitler vaat eden ülkemizin Karadeniz’e, Doğu Avrupa’ya, Rusya’ya, Kafkaslara ve Orta Asya ülkelerine açılan kuzey kapısı konumundaki Samsun şehrinde ağırlamaktan büyük şeref duyuyorum. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Samsun sadece haritayı elinizi alıp baktığınızda bile görebileceğiniz üzere sahip olduğu deniz, kara, hava ve demiryolu ulaşım imkânları ticari, ekonomik ve sosyal açıdan büyük bir potansiyele haizdir. Bu günlerde Çarşamba ve Bafra Ovaları için tarımda dönüşüm üzerine bir rapor hazırlanıyor. Yine yabancı yatırımcıları da şehrimize çekmek için Kalkınma Ajansı farklı dillerde raporlar, tanıtım kitapları hazırlıyorlar. Katarlı iş adamlarına şehrimizdeki potansiyel yatırım konularını gösteren bir broşürü geçtiğimiz haftalarda hazırlayıp gönderdik. İnşallah Samsun bu çalışmaların meyvesini kısa zamanda alacak 


Samsun ulaşım sorunlarını çözmüş, çevre projelerini tamamlamış, yeşil alanları, çocuk oyun alanları, sağlık ve spor tesisleri, eğitim yatırımları, sosyal sorumluluk projeleri ile dünya standartlarını yakalamış, sosyal hayatını geliştirmiş, başka şehir ve ülkelerdeki insanların gelip görmek, gezmek isteyeceği donatılara sahip, altyapısını hızla tamamlayan modern bir yaşam alanı sunmasıyla yaşanacak bir şehir. Bu güzel şehir, dört ulaşım alt yapısının buluştuğu stratejik konumu, 3 ticaret limanı, 6 adet Organize Sanayi Bölgesi, 2 adet üniversitesi, onlarca sağlık tesisi, enerji altyapısı, büyük pazarlara yakınlığı, başta Bafra ve Çarşamba Ovaları olmak üzere tarıma elverişli alanları ve gıda-otomotiv-ana metal sanayinde Türkiye’nin önde gelen firmalarına ev sahipliği yapan uzmanlaşmış sanayi altyapısı ile Karadeniz Bölgesi’nin en güçlü sanayi ve ticaret şehridir.   Merkez OSB’de 78 firma faaliyet göstermekte olup; 6.500 kişi istihdam edilmektedir. Samsun genelinde 15 adet de küçük sanayi sitesi bulunmaktadır. Bu küçük sanayi sitelerinde bulunan toplam 5.439 adet işyerinde 12.410 kişi istihdam edilmektedir” diye konuştu.

 

Vali Osman Kaymak'ın konuşmasının ardından, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Nureddin Nebati iş dünyası temsilcilerinin sorunları, görüş ve önerilerini dinledi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Hazine, ve, Maliye, Bakan, Yardımcısı, Nureddin, Nebati, Samsun'da,, STK'ları, ve, İşadamlarını, dinledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı