Haber Detayı
13 Ağustos 2016 - Cumartesi 14:16 Bu haber 2304 kez okundu
 
Hekimlerin ve Sağlıkçıların Sorunlarını Dinledi
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Samsun Tabip odasını ziyaret etti.
SİYASET Haberi
Hekimlerin ve Sağlıkçıların Sorunlarını Dinledi

Kemal Zeybek Samsun Tabip Odası’nı ziyaretinde, Oda yönetiminden sağlık çalışanlarının sorunları  ve çözüm önerileri hakkında bilgi aldı.  Kemal Zeybek; “sağlık sektöründe çalışan Hekim, hemşire ve yardımcı personelin zor şartlarda kutsal görev yaptıklarını biliyorum. Odanızı ziyaretimin amacı sorunları yaşayanlardan öğrenmek, önerileri almak ve her platformda dile getirmektir. Sağlık çalışanlarına karşı uygulanan şiddeti şiddetle ve nefretle kınıyorum. Samsun’da görevleri başında saldırıya uğrayan hayatını kaybeden Dr Kamil Furtun   ve  Dr Aynur  Dağdeviren’i saygı ve rahmetle anıyorum.

           Hipokrat yemini etmiş hekimlerimiz gelen hastanın rengine, cinsiyetine, yaşına, inancına bakmaksızın hasta olan herekse hizmet vermeye çalışırken şiddete uğramaları düşündürücüdür. Sağlıkta şiddetin önlenmesi için toplumun bilinçlendirilmesi ve yetkililerin gerekli önlemleri almaları gerekir.” Dedi. 
         Sivil toplum örgütlenmelerinin çok önemli olduğunu belirten Zeybek, “ Demokrasiyi güçlendirirken, Toplumda şiddetin  önlenmesine de katkı yapacağı umudunu taşıyorum.
   

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Hekimlerin, ve, Sağlıkçıların, Sorunlarını, Dinledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı