Haber Detayı
02 Temmuz 2016 - Cumartesi 13:38 Bu haber 1936 kez okundu
 
HÜKÜMET YİNE HALKIN CEBİNE ELİNİ ATTI
CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz radyo ve televizyon yayınlarını alabilen cihazlara, yüzde 6 oran üzerinden TRT bandrolü uygulamasına tepki gösterdi.
SİYASET Haberi
HÜKÜMET YİNE HALKIN CEBİNE ELİNİ ATTI

Akcagöz, " Bakanlar Kurulu, internet yoluyla radyo ve televizyon yayınlarının izlenebildiği cihazları da TRT bandrolü uygulamasına dahil etmiştir. Bu kararın, kabul edilebilir bir tarafı yoktur. Karara göre, üzerinde bulundurduğu internet bağlantısı sayesinde doğrudan veya herhangi bir yazılım veya donanım ilavesiyle radyo ve televizyon yayınlarını alabilen cihazlara, yüzde 6 oran üzerinden TRT bandrolü uygulanacaktır. Karar kapsamında, internete bağlanma özelliğine sahip cep telefonlarına yüzde 6 ve 7 oranında, tablet ve bilgisayarlara ise yüzde 2 ve 3 oranında vergi yükü binecek olup, radyo ve televizyonlardan daha önce alınan yüzde 16 oranında alınan TRT bandrolü uygulaması ise aynı kalmıştır. " dedi.

HALKIMIZI UYARIYORUZ !

 Akp Hükümeti'nin  halk düşmanlığına devam etttiğini belirten Akcagöz, "  Hükümet, halkın cebine el atmaktan vazgeçmelidir. TRT, yandaş kanal olma niteliği ile halkın sırtından nemalanmayı bırakmalıdır. İnternet bağlantılı cihazların, artık hemen hemen herkes tarafından kullanıldığı hesaba katılırsa, ortaya çıkacak olan meblağ oldukça yüksektir ve bu yük, milletin sırtına vurulacaktır. TRT, saldırgan ve taraflı yayınlarına devam ettiği müddetçe, bu milletten destek talep edilmesi, bu yönüyle de hakka ve hukuka aykırıdır. TRT'ye pay olarak ayrılan TRT bandrolünün bile savunulacak bir tarafı kalmamışken, bu ek vergi külfeti insanları mağdur etmekten başka bir işe yaramayacaktır. 
          AKP hükümeti, ekonomiyi iyi yönetememekte ve bunun faturasını halkımıza ödettirmek istemektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes, alınan bu kararın mağduru olacaktır. Bu nedenle, eli kalem tutan herkes, bu durumu protesto edecek bir mektup kaleme almalı ve muhataplarına göndermeli; tüm hükümet üyelerinin e posta adreslerine protesto e-postaları gönderilmeli, Akp'li milletvekillerinin telefonlarını kilitlemeli, cebine elini atanları bu yaptıklarına pişman etmelidir." diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: HÜKÜMET, YİNE, HALKIN, CEBİNE, ELİNİ, ATTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı