Haber Detayı
23 Temmuz 2020 - Perşembe 18:30 Bu haber 3665 kez okundu
 
İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş'tan MHP'ye Geçiş Sinyali
Aylardır MHP'ye geçeceği söylemleri basında ve kamuoyunda tartışılan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş bugün Samsun'da görev yapan medya kuruluşlarının telsilcileriyle yaptığı basın toplantısında önemli mesajlar verdi.
SİYASET Haberi
İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş'tan MHP'ye Geçiş Sinyali

Demirtaş, MHP'ye geçecek misiniz, Anket yaptırdınız mı? sorusuna, anket yaptırmadığını, ancak İYİ Parti'ye misafir olarak geldiğini ve İlkadım'a hizmet için o partiye gidebileceğini  söyledi.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, göreve gelişinden 16 ay sonra 2. kez basınla bir araya geldi. Demirtaş'ın basın mensupları paralı haber yapıyor suçlamasına 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır ve bazı gazeteciler itiraz etti. Necattin Demirtaş, suçlaması  nedeniyle özür diledi.

 

 

İYİ PARTİLİ DEĞİLİM, CHP'Lİ DE DEĞİLİM. İKİSİ TEKLİFİ BANA GETİRDİLER!


 İYİ Parti'den seçimi kazanarak İlkadım Belediye Başkanı olan  Necattin Demirtaş, " Ben İYİ Parti'ye misafir geldim. İYİ Partili değilim. CHP'li de değilim. İkisi kendi arasında ittifak etti bana teklif getirdiler. Beni aday yapın demedim! Hiçbir zaman Millet İttifakı Adayıyım!" demedim. Her zaman gönüllerin adayıyım dedim!" ifadelerini kullandı. 


 İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Ben  ‘İYİ Parti’li değilim, CHP'li de değilim. İkisi kendi arasında ittifak etti bana teklif getirdiler. Beni aday yapın demedim. Onlar bana gel aday ol, seninle seçimi kazanabiliriz dediler. Ben de Necattin Demirtaş olarak seçime girmeyi kabul ettim. Ben İYİ Parti’ye misafir olarak geldim'. Misafir olarak buraya geldiğimde kendine kendine şunu söylemem lazım: Öyle bir ortam bulmalıyım ki kendime zaten burası benim evimmiş diye söylemem lazım. Bu misafir ne zaman gidecek diye gözlerseniz ben zaten orada durmam dedim. Bunlar seçim öncesinde oluyor. Ben şuan da 64 yaşındayım. 18 yaşından 64 yaşına kadar belli bir siyasi kimlik ve düşüncede yaşamış birisiyim. Ben icraatım da hangi partili diye muamele yapmam. Tüm çalışanlarımı Allah'ın bir emaneti olarak görürüm. Hizmet yaparken de bu noktada hareket ederim" diye konuştu.


BU ŞEHİRLE İLGİLİ BAŞKA YERE GEÇECEĞİMİZ KONUSUNDA AKLIM KANAAT GETİRİRSE GİDERİM


2019 seçimlerinde her kesimden kendisine oy verildiğini ifade eden Demirtaş, "Seçimi kazandığımda bana oy veren vermeyen herkesin belediye başkanıyım dedim. Bizim sorgulamamızın esas sebebi şudur: İYİ Parti’liler gelir mi gelmez mi diye bakıyor. CHP orada mı kalacak burada mı kalacak diye bakıyor. MHP bize gelir mi gelmez diye bakıyor.  Kimlik itibariyle yakınlık itibariyle olaya baktığınız zaman ülkücü kimlikli bir adamım. AK Parti’li bana oy verdi, CHP'li, İYİ Parti’li bana oy verdi. MHP'nin yüzde 95'i bana oy verdi. Şartlar bu şehirle ilgili bir şey yapmamız gerektiğinde başka yere geçeceğimiz konusunda aklım kanaat gelirse giderim. "diye konuştu.

 

ŞU ANDA İHTİYAÇ YOK AMA İLERİDE OLURSA DİYE AÇIK KAPI BIRAKIYORUM

 

Topluma hizmet götürmek açısından gurur yapmanın bir gereği olmadığını belirten Demirtaş, "Bizim şu anda bu hizmeti götüremeyeceğimiz yönünde kanaatimiz yok. Şu anda ihtiyaç yok. Ama ileride olursa diye açık kapı bırakma sebebi bu. Benim kendi açımdan koltuk elde etmek için bir hamle yapmam. Onu anlatmaya çalışıyorum. Ama ileride bu işi götürmekte halkıma faydalı olacağına inanıyorsam bunu yaparım. Niye yapmayayım. Topluma hizmet götürmek açısından gurur yapmanın bir gereği yok" ifadelerini kullandı.

EV KUR VE BÜYÜK ANADOLU HASTANESİ'NİN RUHSATLARI KANUNA UYGUN

 

Demirtaş Mimarlar Odası Başkanı İshak Memişoğlu'nun Anadolu Hastanesi ve EV KUR Binalarının ruhsatları ile ilgili, olarak yaptığı açıklamalara da verdiği cevabında, "Anadolu Hastanesi ve EV KUR, ruhsat değişikliklerini kanunlara uygun olarak yapmışlar. Arkadaşlarım teknik olarak yeterli olduklarını söylediler. EV KUR ve Anadolu Hastanesi'nin binalarına inşaatları tamamlanmasa bile, ruhsat vermemizi engelleyen bir yasa yok. EV KUR, caddeye giren kısmı kaldırdı. Otoparkı eksik ama bu ruhsat almasına engel değil!. Büyük Anadolu Hastanesi de zaten katlı otopark yapmış ve arkadaşlarımız bunu yeterli bulmuşlar. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın da itirazı yok!" şeklinde konuştu.

 

ESKİ DÖNEM HESAPLARININ İNCELENMESİ İÇİN RESMİ MÜFETTİŞ EKSİKLİĞİMİZ VAR!

 

Necattin Demirtaş, Genel Yayın Yönetmenimiz Coşkun Özbek'in; " Sürekli borçlar nedeniyle çalışamadığınızdan dert yanıyorsunuz. Ancak belediyenin 150 milyon lira borcunun nerelere hatcandığı, usülsüz harcama ıolup olmadığı konusunda da bir açıklamnız yok! Basının paralı haber yaptığı tartışmasının ardından 219 yılının ilk ayında sizin basınla paylaştığınız basın ve halkla ilişkiler müdürlüğünün ödedediğini bildirdiğiniz 4 milyon 25 bin klira nerelere ve kimlere harcanmış bununla ilgili açıklamanız olaccak mı? sorusuna verdiği cevapta da şunları söyledi:

" Ben geçmiş dönem hesapları ile ilgili olarak suç unsuzu olan konuları savcılığa taşıdım. Amcak diğer hesaplarla ilgili olarak teftiş kurulu ve müfettiş sorunumuz var. Bu soruşturöaları yapacak olan müfettişlerin kamu görevlisi olması gerekiyor. O da bizde yok!.  Ben de suç unsuru oluştuğu kesin olmayan konularda kamuoyuna açıklama yapmayı etik bulmuyorum!" 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: İlkadım, Belediye, Başkanı, Demirtaş'tan, MHP'ye, Geçiş, Sinyali,
Yorumlar
Haber Yazılımı