Haber Detayı
23 Kasım 2020 - Pazartesi 17:50 Bu haber 780 kez okundu
 
İlkadım Belediyesi de Karantinadaki Vatandaşlara Ücretsiz Yemek Dağıtıyor
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, koronavirüs testi pozitif olan, kendini evinde izole eden gıda temininde güçlük çeken vatandaşlara evlerinde ücretsiz yemek dağıtımına başladıklarını söyledi.
YEREL YÖNETİM Haberi
İlkadım Belediyesi de Karantinadaki Vatandaşlara Ücretsiz Yemek Dağıtıyor

İlkadım  Belediyesi korona virüs salgını nedeniyle evlerinde izolasyon durumunda olan insanların evlerine sıcak yemek dağıtımına başladığını duyurdu.

 

 

Konu ile açıklama yapan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş;” Koronavirüs testi pozitif çıkan gıda temininde güçlük çeken elinde Covid-19 raporuyla birlikte evinde izolasyonda olan vatandaşlarımız 0553 007 84 95 hattını arayarak bizden yardım talebinde bulunabilirler. Bu uygulamamızı belediyemiz sosyal medya hesaplarımızdan ve halkımızın yoğun olarak kullandığı cadde ve sokaklarda çeşitli afişlerle tanıtımını da yapıyoruz.

 

Kendi aş evimizde hijyenik standartlarda hazırlanan kahvaltı ve akşam yemekleri görevli ekiplerimiz tarafınca adreslere hijyen kurallarına uygun bir şekilde servis edecekler. Adrese gelen ekiplerimize evinde izolasyonda olan vatandaşlarımız Covid-19 raporunun ibrazı halinde sosyal birimlerimiz gerekli kontrollerini yapmak suretiyle ihtiyaç sahibi ve aile sayılarını tespit edip koruyucu ekipmanlarını giyerek verilen adreslere karantina süreci olan 14 gün boyunca servis edecekler” dedi.

Atakum Belediyesi de uygulama başatarak Karantinadaki Arakumlulara evlerinde ücretsiz yemek dağıtımıa başlamıştı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: İlkadım, Belediyesi, de, Karantinadaki, Vatandaşlara, Ücretsiz, Yemek, Dağıtıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı