Haber Detayı
05 Temmuz 2019 - Cuma 16:26 Bu haber 679 kez okundu
 
İlkadım Belediyesi Fırın Denetimlerine devam ediyor!
İlkadım Belediyesi Zabıta ekipleri, ilçenin muhtelif noktalarında bulunan ekmek fırınları ve unlu mamul üretimi yapan esnafı denetledi.
SAĞLIK Haberi
İlkadım Belediyesi Fırın  Denetimlerine devam ediyor!

Ekmeklerin gramajlarını kontrol eden ekipler, fırınlarda hijyen kontrolü yaparak standartlara uymayan işletmelerle ilgili yasal işlem başlattı.

 

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, hijyenik koşullar, gramaj, ekmek satış fiyatı tarifesi, elektronik terazi ve ayar kontrol belgesi ve resmi evraklar açısından yapılan denetimlerde kurallara ve yönetmeliklere uygun bir şekilde üretim yapan ekmek fırınları ile unlu mamul üretimi yapan işyerlerinin işletmecileri ve çalışanlarına da teşekkür etti.

 

Denetimle ile ilgili olarak  bilgi veren İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Şeref Sarı, "İlçemizde üretim yapan fırınlara düzenli olarak, kontroller gerçekleştiriyoruz. Büyük bir titizlikle sürdürdüğümüz denetimlerimizde, gramaj ve hijyen konusunda olumsuz bir durumla karşılaşmamak bizleri son derece memnun ediyor. Denetimlerimizi aralıksız olarak devam ettireceğiz.

 

Vatandaşın sağlığını düşünerek kurallara uyan esnafımıza çok teşekkür ederim. Vatandaşlarımız fırınlarda üretilen unlu mamulleri standartlar ölçüsünde ve sağlıklı koşullar içerisinde gönül rahatlığıyla alabilmesi için, zabıtalarımızın denetimleri devam edecek." dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: İlkadım, Belediyesi, Fırın, , Denetimlerine, devam, ediyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı