Haber Detayı
15 Temmuz 2019 - Pazartesi 20:21 Bu haber 4699 kez okundu
 
İlkadım Belediyesi İflasın Eşiğinde
Çok Büyük miktarda borcu olduğu, gelirlerinin personel maaşlarına bile yetmediği İlkadım Belediyesi'nde ekonomik kriz büyüyor. Adeta iflasın eşiğine gelen belediyede işçilere ücretsiz izin verilmesi konuşuluyor!
SİYASET Haberi
İlkadım Belediyesi İflasın Eşiğinde


İlkadım Belediyesi 31 Mart seçimlerinin ardından el değişrtirmiş ve İYİ Parti Adayı Necattin Demirtaş başkan seçilmişti.

Başkanlık koltuğuna oturur oturmaz, korkunç bir borç tablosu ile karşılaşan NecattinDemirtaş, belediyenin verdiği 10 milyıon liralık çekin ödenmesi için ilk kez basının karşısına geçmiş ve borç ödenmezse, çekleri imzalayan personelin hapse girebileceğini belirterek basın aracılığıyla vartandaşlardan emlak vergilerini ve belediyeye borçlarını ödemelerini talep etmişti.


BAŞKANA YARIM, ÇALIŞANLARA EKSİK MAAŞ


O borçlar emlak vergileri döneminde ödendi ancak, belediye gelirleri borçlara gidince, belediyenin de yeterli geliri olmayıobnca İlkadım Belediyesi'nde yenbiden ekonomik kriz başladı.
Belediye Başkanı Necattin Demirtaş maaşının yarısını alırken çalışanlara da eksik maaş ödendiği ortaya çıktı.

 

ÜCRETSİZ  İZİN SEÇENEĞİ TARTIŞILIYOR


Belediye yönetimine yakın kaynaklar çalışanlarla toplantı yapşılarak mali tablonun açıklandığı, belediye gelirlerinin maaş ödemelerine yetmediği, maaşların ancak bir kısmının ödenebileceği ve ilerleyen zamanlarda yeni kaynak bulunamazsa üücretsiz izin seçeneklerinin gündeme getirileceği bildirildi.

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: İlkadım, Belediyesi, İflasın, Eşiğinde, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı